×
TOPZINE.cz

Nine Inch Nails na koncertě v Praze představí novou desku

FOTO: Nine Inch Nails
Nine Inch Nails přivezou v červnu do Prahy studiovou novinku. Zdroj: Echopromotion

V současnosti šestičlenná skupina Nine Inch Nails v čele s Trentem Reznorem zavítá 20. června 2014 do pražské O2 arény, kde českému publiku představí novinku, pět let očekávanou studiovou nahrávku s názvem Hesitation Marks.

Nine Inch Nails přivezou v červnu do Prahy studiovou novinku. Zdroj: Echopromotion

Americká industriální rocková kapela působí již přes pětadvacet let, jediným oficiálním členem je pouze zpěvák, multiinstrumentalista a skladatel v jedné osobě Trent Reznor. Letos v září skupina ukončila pětileté čekání fanoušků na nástupce úspěšné desky The Slip z roku 2008 a vydala své v pořadí osmé album.

Projekt Nine Inch Nails, neboli devítipalcové hřebíky, se nebojí experimentovat s novými zvuky, proto je obtížné tvorbu této formace blíže charakterizovat. Na rozdíl od jiných industriálních umělců Reznor, jenž stojí za tvorbou kapely a je zodpovědný za její hudební směr píše melodické, klasicky strukturované skladby postavené zejména na kvalitních textech.

Více elektroniky

Kapela je tak známa právě tím, že předkládá hudební veřejnosti žánry jako electro či industrial v podobě, která je přijatelná pro každého posluchače. V novém albu, které v rámci svého evropského turné představí i u nás, se však na elektroniku zaměřují výrazněji, naopak znatelně upouštějí od klasických kytar.

Ne nadarmo jsou NIN považováni za průkopníky v hudebním průmyslu. Jejich proslulé nahrávky jako Pretty Hate Machine, Broke, The Downward Spiral či With Teeth znatelně ovlivnily vývoj nejen elektronické hudby, ale obecně patří k revoluční digitální produkci.

Zakoupení vstupenek na červnové představení bude možné v předprodeji od pátku 29. listopadu. Ceny lístků se budou pohybovat v rozmezí 1090 až 1590 korun.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..