Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nine Inch Nails na koncertě v Praze představí novou desku

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

28. 11. 2013

V současnosti šestičlenná skupina Nine Inch Nails v čele s Trentem Reznorem zavítá 20. června 2014 do pražské O2 arény, kde českému publiku představí novinku, pět let očekávanou studiovou nahrávku s názvem Hesitation Marks.

FOTO: Nine Inch Nails

Nine Inch Nails přivezou v červnu do Prahy studiovou novinku. Zdroj: Echopromotion

Americká industriální rocková kapela působí již přes pětadvacet let, jediným oficiálním členem je pouze zpěvák, multiinstrumentalista a skladatel v jedné osobě Trent Reznor. Letos v září skupina ukončila pětileté čekání fanoušků na nástupce úspěšné desky The Slip z roku 2008 a vydala své v pořadí osmé album.

Projekt Nine Inch Nails, neboli devítipalcové hřebíky, se nebojí experimentovat s novými zvuky, proto je obtížné tvorbu této formace blíže charakterizovat. Na rozdíl od jiných industriálních umělců Reznor, jenž stojí za tvorbou kapely a je zodpovědný za její hudební směr píše melodické, klasicky strukturované skladby postavené zejména na kvalitních textech.

Více elektroniky

Kapela je tak známa právě tím, že předkládá hudební veřejnosti žánry jako electro či industrial v podobě, která je přijatelná pro každého posluchače. V novém albu, které v rámci svého evropského turné představí i u nás, se však na elektroniku zaměřují výrazněji, naopak znatelně upouštějí od klasických kytar.

Ne nadarmo jsou NIN považováni za průkopníky v hudebním průmyslu. Jejich proslulé nahrávky jako Pretty Hate Machine, Broke, The Downward Spiral či With Teeth znatelně ovlivnily vývoj nejen elektronické hudby, ale obecně patří k revoluční digitální produkci.

Zakoupení vstupenek na červnové představení bude možné v předprodeji od pátku 29. listopadu. Ceny lístků se budou pohybovat v rozmezí 1090 až 1590 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nine Inch Nails na koncertě v Praze představí novou desku