Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Nina Ricci nás svádí rafinovanou podzimní kolekcí

Petra Červená

Petra Červená

27. 9. 2011

FOTO: kolekce podzim, zima 2011/2011 Nina RicciZačátek podzimu hýřícího barvami vyvolává nostalgii a snaží se probudit tu tvrdě spící romantičku v každé z nás. A pro takové nálady je podzimní kolekce značky Nina Ricci jako stvořená.

FOTO: Nina Ricci podzim/zima 2011/12

Něžné a koketní zároveň, Zdroj: ninaricci.com

Maria Nina Ricci se narodila 14. ledna 1883 v italském Turíně. V jejích dvanácti letech se rodina přestěhovala do Francie, kde se vyučila švadlenou. Láska k módě ji přivedla do salonu Raffin, u kterého pracovala jako návrhářka 20 let. V roce 1932 si v Paříži se svým synem Robertem otevřela vlastní značku Nina Ricci.

Tak šel čas se značkou Nina Ricci

Robert se nevěnoval jen financím, ale vytvářel i parfémy. V roce 1948 představil vůni L’Air du Temps, která se stala nejprodávanější vůní. Netrvalo dlouho a Nina pronikla mezi návrhářskou elitu. Známou se stala hlavně pro své romantické a rafinované dámské modely.

Počátkem roku 1950 se Nina stáhla z aktivní role návrhářky, kterou za ni převzal Belgičan Jules-Francois Crahay. Nina Ricci zemřela 30. listopadu 1970. Od té doby návrháři přicházeli a odcházeli, aniž by po sobě zanechali výraznější stopu. Až na Larse Nilssona, který se v roce 2003 ocitl v čele značky.

FOTO: Nina Ricci podzim, zima 2011/2012

Francouzský šarm, dokonale sladěné prvky a navrch špetka romantiky

Za pouhé tři roky Lars Nilsson zdvojnásobil tržby a vrátil značce původní identitu a věhlas. Nilssonovým nástupcem se stal Olivier Theyskens. Bohužel se mu však nepodařilo udržet rychlost dobře rozjetého vlaku, proto byl nahrazen Peterem Coppingem. Ten svou první ready-to-wear kolekci předvedl pro jaro a léto 2010.

Podzim může být i v černé okouzlující

Pokusil se hrát na romantickou strunu, která znamenala návrat do slavné éry značky Nina Ricci. A tento záměr se britskému návrháři vydařil. Značka je opět na výsluní. Absolvent školy Central Saint Martins v Londýně si letošní podzim představuje jako honosná padesátá léta. Svět stál před prahem sexuální revoluce, móda byla rafinovaná a cudná zároveň a ženám právě docházela trpělivost být pouze hospodyňkami.

FOTO: kolekce podzim/zima 2011/2012 Nina Ricci

Kouzlo kolových sukní a průhledných materiálů nikdy neselže

Peter vidí ženy jako křehké bytosti v šatech z průhledného šifonu s kolovou sukní. Jako stvořené pro mořské panny jsou blankytně modré úzké šaty rozšířené od půlky stehen. Cudnost pochytily kostýmky upnuté ke krku s délkou sukně pod kolena, jejich strohost návrhář shodil něžnými volánky a nabíráním.

Barva, která návrháře nikdy neomrzí, je černá. K ní Peter přidal světle modrou, vínovou, růžovou, béžovou a vše doladil krajkou, širokými klobouky, dlouhými rukavičkami a boty se šněrováním. Romantické vábení pohltí, rozněžní, poškádlí a pohraje si s ženskými touhami. Nechte se i vy unést novou kolekcí Nina Ricci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nina Ricci nás svádí rafinovanou podzimní kolekcí