Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nile: bestie ze starého Egypta, která chce zničit Prahu

Redakce

Redakce

16. 1. 2011

V pondělí 31. ledna poctí návštěvou žižkovský klub Exit Chmelnice smečka metalových kapel v čele se stálicí scény – americkými Nile. Pětice zajímavých kapel potěší publikum hrubým brutal death metalem, technickým death metalem ale i atmosférickmi folkovými elementy. Kdo všechno na akci vystoupí?

foto Nile

Nile, Foto: youtube.com

Hlavní hvězda večera Nile je mezi fanoušky známá především svým originálním pojetím brutálního technického death metalu mocně podpořeného staroegyptskými atmosférickými prvky. Nile z Jižní Karolíny jsou dobrým příkladem dokonale zvládnuté image kapely dotažené do takové míry až si někteří myslí, že jde opravdu o egypťany. Pravda je ovšem taková, že frontman kapely Karl Sanders se intenzivně zajímá o studium starověkého Egypta a tyto vlivy poté vnáší do monumentálních skladeb nezřídka přesahující i stopáž osmi minut.

Pondělní vystoupení spadá do série koncertů v rámci turné Those Whom The Gods Detest Tour 2011 na podporu zatím posledního stejnojmenného alba. Jedním z hostů, které si Nile vzali sebou na turné jsou black-death metaloví Melechesh.

Král Ohně rozpálí obecenstvo

Melechesh znamená v hebrejštině Král Ohně a hudba podle toho také vypadá. Za sedmnáctiletou dobu své existence stihla kapela původem z Izraele vyprodukovat pět alb z nichž poslední vyšlo v roce 2010. V muzice, která se pobybuje na rozhraní death metalu a black metalu jsou často slyšet orientální vlivy staré Mezopotámie na kterou také často odkazují názvy skladeb. Kapela musela bohužel po četných tahanicích s ortodoxními zástupci víry svou rodnou zem opustit a přesunout se do benevolentnějšího Nizozemska, kde působí dodnes.

Vstupenky koupíte za 450 korun on-line zde

Dalšími pány na holení boudou trash-death metaloví Dew-Scented z Německa, kteří za svou osmnáctiletou existenci vydali osm alb a každé z nich pojmenovali jedním slovem začínajícím písmenem I. Před němci zahraje mladá nadějná kapela Zonaria ze Švédskéha. Moderní melodický death metal v podání čtveřice muzikantů z města Umeå připomíná mix Dimmu Borgir, Hypocrisy a In Slumber.

Zřejmě prvním rozehřívačem publika bude brutální death metal DarkRise ze švýcarska, přičemž první riffy by měli začít do publika sypat v 19 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nile: bestie ze starého Egypta, která chce zničit Prahu