Menu
TOPZINE.cz
Sport

Nikola Sudová: Extrémní výsledky neočekávám

Martin Slabý

Martin Slabý

2. 12. 2010

Před osmi měsíci podstoupila akrobatická lyžařka Nikola Sudová operaci kolenních vazů. Nyní už má za sebou přípravu na novou sezónu a těší se na start světového poháru, který ji čeká už za pár dní ve finském Kuusamu.

Nikola Sudová

Nikola Sudová Zdroj: olympic.cz

Nikola Sudová byla jedním z našich želízek v ohni na olympijských hrách ve Vancouveru. 13. ledna se však v přípravě zranila a všechny její plány vzaly za své. Prokázala sice velkou bojovnost, když do závodu přece jen nastoupila, na lepší než šestnácté místo to ale nestačilo. O několik týdnů později musela podstoupit operaci.

Zákrok proběhl úspěšně a osmadvacetiletá lyžařka mohla absolvovat i téměř celou zimní přípravu. „Koleno je zdravé, jen sval ještě nemá sílu, jakou bychom potřebovali,“ říká o svém zdravotním stavu Sudová, která by chtěla odjet celý světový pohár. Na otázku, jestli nebude mít při závodech v hlavě nějaký blok, odpovídá: „Blok v hlavě jsem vůbec neměla, ale respekt tam určitě je.“

Ten nejen pro českou reprezentantku začíná za týden ve finském Kuusamu, následovat budou závody ve Francii, Číně a řada dalších. Sudová si však ve světovém poháru dává skromné cíle. „Neočekávám extrémní výsledky, budu ráda, když se budu umisťovat v první desítce. Hlavním cílem pro mě zůstává olympiáda v Soči v roce 2014,“ poodhaluje své závodní plány.

V únoru pak Sudovou čeká konfrontace s místem, kde se na začátku roku zranila. Mistrovství světa se totiž letos koná v americkém Deer Valley.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nikola Sudová: Extrémní výsledky neočekávám