Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nightwork v čele nominací ankety Žebřík 2010

Redakce

Redakce

5. 2. 2011

FOTO: David Koller Anketa Žebřík 2010 Peugeot Music Award už zná nominované a může tak vstoupit do své druhé poloviny. Nominacím, které vzešly z lednového hlasování hudebních fanoušků, vévodí supina Nightwork. Dalšími nadějemi jsou například Martin Chodúr, Aneta Langerová nebo Chinaski.

FOTO: David Koller

David Koller vystoupí na vyhlášení vítězů ankety Žebřík 2010, Zdroj: pořadatel ankety

Nepochybně největším favoritem soutěže se stala skupina Nightwork. Ta se prosadila hned ve čtyřech kategoriích – skupina, album, skladba a videoklip roku. Kromě toho se frontman skupiny Vojta Dyk objevuje i v nominacích na zpěváka roku a objev roku.

„Počet nominací pro Nightwork a Vojtu Dyka je úctyhodný. Zároveň však trochu zarážející, jako by loni na naší scéně tahle kapela neměla vážnější konkurenci. Mimochodem, historie Žebříku nepamatuje, že by někdo kandidoval na nejvyšší příčky jako zpěvák i herec současně, protože Dyk aspiruje také na cenu za film Ženy v pokušení, řekl ředitel hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.

Anketa Žebřík 2010, která má u nás již devatenáctiletou tradici, je vyhodnocována na základě sms hlasování hudebních fanoušků. Ti mohou o výsledcích ankety rozhodovat až do 28. února. Kromě zaslání hlasu svému favoritovi se fanoušci automaticky dostávají do slosování o atraktivní ceny partnerů Žebříku.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 4. března v Domě kultury v Plzni. Show bude moderovat Tomáš Hanák a Klára Vytisková a vystoupí zde například Xindl X s Olgou Lounovou, kapela Marka Ztraceného a zmiňovaní Nightwork. Vytoupením večera bude Best Of Davida Kollera, který zazpívá své největší hity po boku nynějších i bývalých kolegů.

Druhá scéna se ponese ve znamení hiphopu a taneční hudby v podání DJs Friky, Robot, Mersí a dalších. Po vyhlášení vítězů se bude konat after party v plzeňském klubu Buena Vista.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nightwork v čele nominací ankety Žebřík 2010