Menu
TOPZINE.cz
Sport

Night of the Jumps: MS ve Freestyle motocrossu v ostravské ČEZ aréně se blíží

Redakce

Redakce

17. 11. 2010

V České republice se již počtvrté představí nejlepší jezdci ve freestyle motocrossu na akci zvané „Night of the Jumps“. Tento závod patří k nestarším a nejúspěšnějším seriálovým závodům FMX v Evropě.  Ve dnech 20. a 21. listopadu ho bude hostit ostravská ČEZ aréna.

Ostrava zažije večer plný triků

Ostrava zažije večer plný triků Zdroj: youtube.com

Night of the Jumps se zúčastní celosvětová špička, jezdci z USA, Norska, Švédska i Itálie. Představí se zde úřadující mistr světa Remi Bizouard, aktuálně vedoucí závodník podniku Jose Miralles ze Španělska nebo americký jezdec Brody Wilson. O nejvyšší příčky bude bojovat i domácí jezdec Libor Podmol, který také patří mezi světovou elitu a již třikrát se stal mistrem světa v této disciplíně. Za titulem ho bude jistě hnát velká podpora domácího publika v Ostravě. Pro přiblížení k té nejvyšší metě potřebuje Podmol zisk plného počtu bodů. Od průběžně vedoucího španělského jezdce Mirallese ho před závěrečným kláním dělí jen dva body.

V posledních letech tyto závody navštívilo přes milion diváků, kteří viděli to nejlepší, co se dá ve freestyle motocrossu vidět, a i teď se dá očekávat nabitá show a dechberoucí podívaná od jezdců, kteří často chodí až za hranice fyzikálních zákonů. Navíc vše se světelnými i pyrotechnickými efekty a hudebním doprovodem.

Vrchol večera – dvojité salto vzad

Scott Murray

Scott Murray byl v Ostravě i před rokem Zdroj: youtube.com

Mistrovství světa, které se koná pod hlavičkou nejvyšší motocyklové organizace FIM, doplní pestrý doprovodný program. Uskuteční se volba nejlepšího triku „Whip“ nebo soutěž o nejlepší skok s položením motocyklu ve vzduchu na stranu „Best Whip“ a v neposlední řadě i soutěž o nejlepší skok do výšky „Highest Air“. Další zajímavostí bude závod, kde se spojí freestyle motocross a supercross. Proti sobě nastoupí dva jezdci, kteří budou mít za úkol zvládnout trať co nejrychleji a zároveň co nejstylověji v duchu freestyle motocrossu.

K vidění zde bude i česká a slovenská špička na kolech BMX a MTB. Absolutní vrchol večera však bude dvojité salto vzad na motorce tzv. „Double backflip“, který předvádí jen tři jezdci na světě a nikdo ho zatím neovládá úplně bezpečně. To bylo i vidět při loňském pokusu amerického jezdce Scotta Murraye, který si způsobil lehčí zranění při ošklivě vypadajícím pádu. Nicméně ho tento pád neodradil a po roce svůj nebezpečný kousek předvede znovu.

Setkání fanoušků se závodníky proběhne před závodem

Všichni fanoušci, kteří se přijdou podívat na tento závod, mají také jedinečnou možnost osobního setkání s hvězdami Freestyle motocrossu, které proběhne v rámci „Pit Párty“, jež se uskuteční před samotným závodem. Po skončení závodu bude také autogramiáda.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Night of the Jumps: MS ve Freestyle motocrossu v ostravské ČEZ aréně se blíží