Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nicolas Cage k filmu Drive Angry: Zkoušel jsem s vypláznutým jazykem 3D efekty

!Rozhovor!Do kin se blíží vysoko-oktanový, krev-stříkající road trip přes peklo s Nicolasem Cagem, Amber Heard a Williamem Fichtnerem. My vám přinášíme rozhovor s Cagem, přeložený z MoviesOnline, kde probírá své nové zkušenosti s točením 3D, vypráví o své postavě a proč si myslí, že s aspektem „odplaty“ publikum tak silně souzní.

Nicolas Cage ve filmu řídí nejedno nablýskané auto, Zdroj: distributor filmu

V nejnovějším 3D akčním filmu od režiséra Krvavého Valentýna hraje Nicolas Cage otrlého lotra Johna Miltona, který utíká z pekel, aby dostal poslední šanci k vykoupení. Připojí se k němu Piper (Amber Heard), mladá sexy servírka, která ukradne svému bývalému příteli višňově-červené muscle-car, aby pomohla Miltonovi dostat zvrácený kult, který brutálně zabil jeho dceru. Oba jsou na horké stopě vražedného vůdce kultu, Jonaha Kinga (Billy Burke), který věří, že jeho osudem je rozpoutat peklo na zemi, k čemuž hodlá využít malé dítě.

Přečtěte si preview filmu Drive Angry!

Krvežíznivý kult je ale Miltonův nejmenší problém. Jde po něm policie, a co je horší, taky nevyzpytatelný zabiják, známý pouze jako Účetní (William Fichtner), který byl pověřen Ďáblem, aby dostal Miltona a odvedl ho zpět do pekel. S hříšnou mazaností a ďáblem pohánějící zaslepeností Účetní nemilosrdně sleduje Miltona přes celou zemi, dokud jeho mise nekončí. Oktanem a čistou zuřivostí poháněný Milton musí využít svůj vztek a jít až za hranice lidského chápání, aby pomstil smrt své dcery před tím, než pomine jeho poslední šance na spasení.

Otázka: Nicolasi, co vás k tomuhle projektu přitahovalo? Můžete nám něco říct o své postavě?

Nicolas: První, co musím zmínit, je, že tento film vychází z filmů sedmdesátých let, jako je Tulák z vysokých plání, které byly hlavním faktorem toho, že jsem se rozhodl být filmovým hercem. A k tomu navrch – je to 3D režírované Patrickem (Lussier), jedním z průkopníků 3D filmů, a on je v tomto ohledu puntičkářský. Takže jsem věděl, že takový bude i při natáčení, a využil jsem příležitosti vyzkoušet si práci na 3D. Také by to mohlo ovlivnit mé herecké výkony z hlediska úplně jiného, tělesného vyjádření role a jiného způsobu natáčení tohoto formátu, než má běžný film. To mě velmi přitahovalo. Co se týče mé postavy, snažím se, aby vyvolávala více otázek než odpovědí. Nechci vám Miltona naservírovat na zlatém tácu. Chci, abyste s ním navázali jakési spojení, abyste porozuměli jeho záhadné postavě, takže se zdráhám mluvit o čemkoli specifickém.

Protože jsou všichni nahněvaní. Každý se občas cítí, jako by ho testovali, nebo si už ve svém životě prošel soudem, a když jsou do toho navíc zahrnuti vaši blízcí, to prudké ochranitelství vyplývá napovrch. A přesně to se děje s Miltonem. Může se přetrhnout, aby zachránil malé dítě.

Soutěžte s filmem Drive Angry o 20 vstupenek do kina!

Berete Drive Angry jako jeden ze svých hororových filmů? Stejně jako Zběsilost v srdci a Polibek upíra? A můžete nám něco říct o svém vztahu k těmhle filmům?

Určitě! Jsem si jistý, že Drive Angry se bude líbit stejnému typu publika jako zmiňované snímky. Myslím, že moje láska k těmhle filmům vzniká kvůli tomu napětí a adrenalinu v nich. Jsou nekompromisní! Jsou upřímné a vydávají ze sebe všechno. Kdysi jsem poslouchal punk-rockovou hudbu a mám pocit, že to je ten samý druh vytrvalého napětí, ke kterému inklinuji. Podle mě Drive Angry mnohého dosáhne. Moc se mi líbila dnešní projekce. Předtím jsem neviděl film jako celek, ale to 3D je, jako by bylo opravdu ve vašem obličeji, je to i tvrdé a chladné. Jsem z filmu nadšený.

Viděli jsme Avatara, který byl točený ve 3D. A pak tu jsou filmy Souboj Titánů a Poslední vládce větru, které se vrací a přeměňují se zpětně do 3D. Jaké to je pro vás jako herce točit takový film rovnou ve 3D?

Pro mě to není nijak zábavné. Když ten film strháte, nic s tím neudělám. Nemám příležitost pracovat s kamerou. Pro mě je to spíše otázka spolupráce s ostatními herci, s režisérem a kamerou – mluvit o tom. To je na tom tak skvělé. Jinak já, jako herec, s celkovým výsledkem opravdu nemám nic společného.

Jak se pracuje s 3D kamerou?

Chtěl jsem se skamarádit s tímhle novým mechanismem. Ptal jsem se Patricka: „Můžu se pohnout takhle?“ Dokonce jsem šel jednou s vypláznutým jazykem tak daleko, že bych dosáhl do čtvrté řady v publiku, jen proto, abych viděl, zda to má nějaký efekt. Co mám ale na mysli, je, že ta perspektiva v kameře a řeč těla a tanec a pohyby… Chtěl jsem zkrátka vědět, co všechno to dokáže.

Nicolasi, vy jste viděl různé etapy 3D, když jste vyrůstal. Přinášejí 3D filmy dnešní doby něco jiného svému publiku a jak byste je srovnal s 3D filmy let 50.?

3D filmy padesátých let podle mě nikdy nefungovaly. Vždycky jsem si akorát myslel, že špatně vidím. Nedostal jsem se do prostoru. Odradily mě, protože vypadaly pitomě. Ale dnešní doba, to je ten správný čas pro 3D. A myslím, že Avatar to dokázal – ne v tom smyslu, že na vás jen občas něco vyskočí, ale má to opravdu perspektivu a hloubku. Je to skoro jako malování. Když jsem se u některých záběrů v Drive Angry podíval na monitor, viděl jsem hlubinu osvětlené studánky v noci a v ní jsme Amber a já běželi. Vidíte ty dimenze. Nemám pro to jiné slovo, než krásné. Je to krásný formát pro natáčení.

Mohl byste nám říct, které auto bylo vaše nejoblíbenější během natáčení?

Vždyky jsem preferoval Chevelle. Má prostě nádhernou estetiku. Ale převážně jsem ve filmu řídil Charger, který je také krásný. Ale moje postava taky preferovala Chevelle, to jsme měli společné.

Parťačku dělá Nicolasovi drsná Amber Heard

Můžete krátce promluvit o vztahu vaší postavy ke vzteku a jak jste ho ve filmu vyjadřoval?

To pro mě opravdu nebylo jednoduché. Nemůžu jednoduše obsáhnout všechno ve smyslu Miltona a jeho vzteku.  Jsou tady i další věci, které motivovaly jeho jízdu. Doufám, že až uvidíte film, uvidíte i jinou dimenzi jeho charakteru. Je to jako smysl pro rozdílnost a cíl, ale ten vztek je jako vztek, který zbyl z něčeho, co se stalo v minulém životě. Chci mluvit o vztahu, který Milton má, ale ne o jeho vztahu se vztekem, ale o vztahu s Piper. Je tu vztah, který je skutečný… Piper nabízí v tom filmu své srdce. Když se na Drive Angry podíváte, uvidíte, co s ním Amber udělala. Pak je tu další věc, která vás možná překvapí – tam, kde ten film opravdu silně hraje na city, není romantika. Je to jako partnerství. Bylo by skvělé, kdybychom mohli udělat ještě pokračování, protože mám rád ten vztah mezi Piper a Miltonem.

Drive Angry (Drive Angry 3D)

Thriller / Akční
USA, 2011, 104 min

Režie: Patrick Lussier
Hrají: Nicolas Cage, Amber Heard, William Fichtner, Charlotte Ross, Billy Burke, David Morse, Tom Atkins

Premiéra v ČR: 3. března 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nicolas Cage k filmu Drive Angry: Zkoušel jsem s vypláznutým jazykem 3D efekty