Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nicki Minaj se omlouvá. K propagaci songu použila foto Malcolma X

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

16. 2. 2014

Americká rapperka Nicki Minaj představila nový song nazvaný Lookin Ass Nigga. K jeho propagaci využila snímek Malcolma X, čímž si pohněvala řadu lidí.

Nicki Minaj tentokrát přestřelila. Zdroj: oficiální myspace zpěvačky

Nicki Minaj tentokrát přestřelila. Zdroj: oficiální myspace zpěvačky

Na fotce je aktivista za práva Afroameričanů Malcolm X zobrazen, jak vyhlíží z okna se zbraní v ruce. Spojitost se songem spočívá v tom, že ve videoklipu Minaj střílí po lidech. Reakce na kontroverzní počin na sebe nenechaly dlouho čekat. Na internetu se objevily dvě petice, jejichž signatáři Minaj žádají, aby fotku stáhla.

Autoři jedné z petic zdůvodnili své pobouření takto: „Malcolm X chodil ozbrojen, protože se obával o bezpečnost svou i své rodiny. Ona fotografie poukazuje právě k těmto obavám. Zobrazení zbraní ve videu Nicki Minaj je cíleno na pojetí zbraní v dnešní společnosti, kde je násilí za použití střelných zbraní považováno za normu.“

Nicki Minaj fotku smazala a takto uvedla věci na pravou míru: „V žádném případě jsem tím nechtěla znevažovat dílo a odkaz Malcolma X. Omlouvám se jeho dědicům, pokud si někdo tu fotku mylně vyložil. K rodině Malcolma X nechovám než úctu a obdiv,“ napsala na svůj instagram.

Minaj letos chystá nové album, které se prý bude hodně lišit od její dosavadní práce. „Sama jsem z toho překvapená,“ komentovala svůj hudební vývoj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nicki Minaj se omlouvá. K propagaci songu použila foto Malcolma X