Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nick Warren se postaví za mixážní pult v rámci One Night v Roxy

Redakce

Redakce

10. 3. 2011

Foto: Nick WarrenV rámci akce One Night, již tradičně pořádané Roxy Promotions ve spolupráci s Rádiem 1, vystoupí zítra, v pátek 11. Března, ostřílený DJ Nick Warren, člen proslulého dua Way out West. Svou velkou taneční party rozjede ve 22h.

Foto: Nick Warren

Nick Warren vystoupí v Roxy v rámci One Night, Zdroj: archiv Nicka Warrena

Nick Warren hraje k tanci i k poslechu, ale k tanci v první řadě. Pokud dorazíte do klubu Roxy zavčas, uslyšíte zřejmě něco z temnějšícho housových melodií, které Nick postupně přizpůsobuje náladě v klubu a  přiostřuje tempo, dokud dav zběsile netančí. Proto je Nick tak respektovaným Djem, umí dokonale pracovat s atmosférou v klubu a strhnout dav k tanci v závratném rytmu svých setů. K tomu je potřeba zajisté talent, ale i zkušenost, která tomuto veteránovi rozhodně nechybí.

Jako mnoho jiných ve své době vyrůstal Nick Warren na punku, reggae a samozřejmě i popmusic, aby jeho uším později učarovala rozrůstající se scéna housové hudby. V Bristolu, kde žije, si budoval jméno jako DJ pěkně postupně. Měl svoji pravidelnou noc ve známém klubu a tak se jednou stalo, že ho oslovila parta lidí z jedné slibně se rozvíjející kapely, s dotazem, zda by se nechtěl zúčastnit jejich tour po Spojených státech. Tou kapelou byli Massive Attack.

Svými producentskými počiny se Nick Warren zařadil vedle takových jmen, jako jsou Sasha, John Digweed, Dave Seaman nebo Paul Oakenfoald. Ani v současnosti Nick Warren rozhodně nepřešlapuje na místě. Přijal pozici lovce talentů v hudebním vydavatelství Hope recordings a stále se naplno věnuje hraní v klubech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nick Warren se postaví za mixážní pult v rámci One Night v Roxy