Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nick Cave přijede v listopadu do Prahy. Koncertem představí nové album

Adam Vrána

Adam Vrána

14. 2. 2013

FOTO: Nick Cave and The Bad Seeds

Do pražské Tipsport Arény přijede 22. listopadu australský muzikant a zpěvák Nick Cave. Spolu se svou kapelou The Bad Seeds představí místnímu publiku svou novou desku s názvem Push the Sky Away.

FOTO: Nick Cave

Nick Cave, FOTO: Cat Stevens, EMI

„V srdci alba se skrývá naturalismus a vřelost, které z něj dělají jednu z nejúchvatnějších desek The Bad Seeds vůbec,“ hovoří o novém albu pořadatelé koncertu. Obdobně jej hodnotí i kritika, jež vyzdvihuje nejen jeho poetiku, ale i smysl pro dramatičnost.

Nick Cave přitom prozradil, že o finální podobě nahrávky zpočátku vůbec neměl jasno. „Písničky jsem si celý rok psal do sešitu a nápadů bylo skutečně hodně. Jak jsem nad nimi ale začal přemýšlet, zjistil jsem, že postrádají jakoukoliv formu. Teprve až když jsme si nad tím sedli s kapelou, začalo to nabírat ten správný směr.“

Album vznikalo bezmála rok, přičemž samotné nahrávání probíhalo ve studiu La Fabrique v panském sídle na jihu Francie. Na jeho produkci se podepsal Nick Launay, jehož rukopis nesou nahrávky kapel jako Killing Joke nebo Talking Heads.

Pražské vystoupení Nicka Cavea bude úzce následovat koncert na Slovensku, kde je australský muzikant i s kapelou potvrzen coby hlavní headliner trenčínského festivalu Bažant Pohoda 2013.

Vstupenky budou k dostání v sítích Ticketpro a Ticketportal od 15. února v cenové relaci od 1.350 do 2.500 korun. Členové fanklubu Nicka Cavea je mohou pořizovat už o den dříve.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nick Cave přijede v listopadu do Prahy. Koncertem představí nové album