Menu
TOPZINE.cz
Sport

NHL Premiere Prague 2010: Přípravy vrcholí, vyprodáno asi nebude

Martin Slabý

Martin Slabý

2. 10. 2010

Nejslavnější hokejová soutěž na světě se po dvou letech vrací do Prahy. Už za týden vypukne v Praze první ze dvou utkání mezi celky Boston Bruins a Phoenix Coyotes. Přípravy jsou v plném proudu, vy s námi můžete v následujícím článku nahlédnout pod jejich pomyslnou pokličku.

David Krejčí

V dresu Bostonu se v Praze představí i David Krejčí Zdroj: bigbadblog.weei.com

Ještě v neděli večer odehraje pražská Slavia v O2 Areně domácí utkání proti Karlovým Varům, hned poté se zde však naplno rozeběhnou finální přípravy na nadcházející víkend s názvem NHL Premiere Prague 2010. Vše totiž musí být podřízeno parametrům NHL. Z neděle na pondělí tedy dojde k úpravě ledu, mantinelů nebo vybavení kabin. Požadavky ze zámoří sice nejsou nikterak závratné, i přesto však smlouva o pořádání zápasů se všemi svými přílohami čítá více než sto stran.

Samotné týmy se zde nezdrží více, než je nutné. Bostonští Medvědi jsou na ruzyňském letišti očekáváni už v neděli, jejich soupeř z Phoenixu dorazí o den později. Po počátečních trénincích, které se právě z důvodu příprav v O2 Areně odehrají v hale konkurenční Sparty, tedy holešovické Tesla Areně, čeká hokejisty Bostonu v úterý přesun do Liberce, kde odehrají od 19 hodin exhibiční přípravný zápas proti domácím Bílým Tygrům. Podobný program absolvuje i Phoenix, který si tentokrát na středeční přípravu odskočí do lotyšské Rigy. Čtvrtek a pátek bude patřit opět tréninkům a vše vyvrcholí víkendovými ostrými zápasy v sobotu od 18 a v neděli od 16 hodin. Těm bude vždy předcházet pouze rozbruslení, pak se hráči vrátí zpět na hotel a do arény přijedou až na zápas. Hned po odehrání nedělního utkání pak odlétají zpět za oceán.

Zápasy možná nebudou vyprodány

Logo NHL Premier Prague 2010

Logo NHL Premier Prague 2010 Zdroj: bruins.nhl.com

Zatímco před dvěma lety, kdy se NHL v Praze představila poprvé, byla obě tehdejší utkání mezi newyorskými Rangers a Tampou Bay vyprodána během několika málo hodin, letos organizátoři počítají s tím, že vyprodáno po oba dny nebude. A to i přesto, že ceny vstupenek oproti předloňským zápasům klesly zhruba o polovinu, když jsou k sehnání v cenovém rozmezí 990 – 3 990 korun. A i přesto, že se českému publiku představí řada domácích hráčů, když na led vyjedou bostonský David Krejčí a trojice Radim Vrbata, Petr Průcha a Martin Hanzal v dresu Phoenixu. Podle posledních zpráv je na sobotní zápas prodáno kolem 90 procent vstupenek, na nedělní klání je k mání ještě zhruba čtvrtina lístků.

Jsme rádi, že nepřijede Gretzky

Velké nároky jsou kladeny i na bezpečnost. Všechno musí být zajištěno a promyšleno do posledního puntíku. „Proto jsme rádi, že za Boston ani za Phoenix nehrají hvězdy typu Gretzky nebo Jágr. Pak by bylo všechno mnohem složitější,“ říká Vladimír Šafařík z pořádající agentury Česká sportovní. Přes absenci podobných velkých jmen tu však nouze o osobnosti z hokejového světa nebude. Ze zámoří přicestují například viceprezident NHL Bill Daly či majitel bostonského celku Jeremy Jacobs, úplně vyloučena není ani účast prezidenta NHL Garryho Bettmana, který tou dobou také bude v Evropě. Představení zámořského hokeje si nenechá ujít ani řada českých hokejových velikánů. Za všechny uveďme jména jako Pouzar, Hrdina, Šlégr, Kučera, Reichel a další.

Hvězdy NHL se představí i na Staroměstském náměstí

Ve středečních a čtvrtečních odpoledních hodinách oživí program celého týdne streethokejová show na Staroměstském náměstí, kde kromě hvězd NHL či herců ze seriálu Okresní přebor nastoupí i celek z Jedličkova ústavu, který se prý na celou akci již dlouho velmi svědomitě připravuje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

NHL Premiere Prague 2010: Přípravy vrcholí, vyprodáno asi nebude