Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nezvratný osud 5 navazuje na předchozí díly. Půjde o další propadák?

Redakce

Redakce

25. 9. 2010

V každém díle je hlavní hrdina s vizí, v každém díle se snaží člověk obejít smrt, ale v každém díle je nám stále připomínáno, že osud se zvrátit nedá.

Nezvratný osud Zdroj: distributor filmu

Nastoupíte do letadla a najednou se vám před očima promítne exploze letadla, kterou nikdo nepřežije. Nebo si takhle jedete poklidně po dálnici a v tom máte vizi, že vy a vaši přátele budete oběťmi dopravní nehody. Může se ale i stát, že si prostě jen vyjdete s kamarády na horskou dráhu a těsně před odjezdem máte sen, že celá dráha se rozpadne jak domeček z karet. A pokud máte soutěžního ducha a rádi chodíte na automobilové závody, pak ani tam není bezpečno. Stačí menší havárie závodníků a stane se z toho větší tragédie pro spoustu lidí.

Psal se rok 2000 a režisér David R. Ellis natočil film Nezvratný osud. Za další tři roky se rozhodl pro druhý díl této série a v roce 2006 jsme mohli vidět na plátnech kin již třetí pokračování, které nebylo konečné. Uplynuly další tři roky a na světě byl i další už čtvrtý díl. Za nedlouho se bude psát rok 2011 a s ním přijde do kin i Nezvratný osud 5.

V pátém dílu bude smrt opět všudypřítomna. Jako ve všech předchozích dílech, i v tomto bude hlavní hrdina s předtuchou, který se podívá do budoucnosti a bude svědkem děsivého hroucení visutého mostu. Hlavní hrdina ale všechny nic netušící spolupracovníky zachraní. Jenže smrti se uniknout nedá, a proto i v tomto díle si smrt najde své.

A na koho se můžeme těšit? V hlavních rolích si zahraje například Gary Busey, Jonathan Bennett, Jana Kramer, Tony Todd, Michael Landes nebo Daniel Roebuck. A stejně jako ve čtvrtém díle, tak i v pátém nám vše bude prezentováno ve 3D formátu. A nám nezbývá než jen doufat, že páté pokračování bude už i pokračováním posledním, protože kvalita děje s dalšími díly jen klesala. Jaká bude pětka?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nezvratný osud 5 navazuje na předchozí díly. Půjde o další propadák?