Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nezvratný osud 5: Hledá se scenárista

Právě uplynulo deset let od prvního hororového a opravdu mysteriózního snímku Nezvratný osud, jenž popisuje neskutečné události dějící se v lidské mysli a vypráví o smrti, která postupuje a ničí vše a všechny.

Nezvratný osud

V roce 2000 natočil režisér James Wong hororovo-mysteriózní thriller s názvem Nezvratný osud (Final Destination), který v sobě skrýval motivy nadání pro vidění budoucnosti a smrti. Hlavní hrdina Alex nasedne do letadla, kterým má spolu se svými spolužáky ze střední školy letět na školní výlet do Paříže. Jeho nadání vidět budoucnost se projeví ve chvíli, kdy už sedí na palubě letadla a se zapnutým bezpečnostním pásem čeká na odlet.

Filmy ze série Nezvratný osud si můžete za výhodnou cenu koupit zde

Najednou se mu před očima promítne hrozivá vize, ve které prožije start letadla následovaný explozí, kterou nikdo z pasažérů nepřežije. Alex propadne panice a vyzývá všechny, aby okamžitě vystoupili, čímž způsobí mezi pasažéry takový rozruch, že jej společně s dalšími šesti spolucestujícími posádka vykáže z letadla. Ovšem smrt to nenechává jen tak a všech šest členů postupně dostane jiným způsobem, jinou náhodnou smrtí.

Nezvratný osud 2

Nezvratný osud 2

Další díly

O tři roky později se pod režií Davida R. Ellise natočilo pokračování, kde zemře poslední členka z prvního snímku. Ještě předtím ale pomáhala dívce Kimberly, která měla vizi s obrovskou nehodou na dálnici. I ona zachrání pár životů, které si ovšem smrt později odnese…

Ve třetím snímku z roku 2006 se Wendy podaří zachránit několik lidí z horské dráhy, když se jí živě zjeví vize, jak vozíky vykolejí. Ovšem ani zde smrt nezůstává nic dlužna.

V doposud posledním natočeném snímku z roku 2009 si pro nás režisér (opět David R. Ellis) nachystal další sousto pro smrt, která honí své přeživší oběti. Hlavní hrdina Nick tentokrát zachraňuje životy po své vizi při automobilovém závodu.

Nezvratný osud 4

Jak to bude dál?

A jak to vypadá do budoucna s tímto psychologickým a přesto značně krvelačným tématem? Zatím není žádný nápad ani myšlenka, o čem by se v pátém díle mělo točit. Není shromážděn ani štáb, jen se šušká o tom, že scénář by si na starosti mohl vzít Erik Heisserer, který právě ve spolupráci s Universal’s napsal scénář pro film The Thing.

Producenti si po odvysílání čtvrtého snímku ve 3D zobrazení mysleli, že tímto už vize a zachraňování životů končí. Mýlili se. Do štábu se opět vrátí producent Craig Perry a po úspěchu s posledním filmem se opět pustí do 3D snímku, který by měl mít v Americe premiéru přibližně v roce 2012. Možná by měli včas zastavit, protože vlak s názvem Nezvratný osud se sám řítí do zkázy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nezvratný osud 5: Hledá se scenárista