Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nezkrotné The Apples vás dostanou v klubu Limonádový Joe

Redakce

Redakce

22. 2. 2010

2 zmensVždy jednou v měsíci ožije pražský klub Limonádový Joe nefalšovanou rockovou palbou kapely The Apples. Nejinak tomu bude i ve středu 24. února ve 21 hodin a Kolaloka se prý určitě pít nebude.

Zdroj: apples.cz

The Apples, Zdroj: apples.cz

Při pohledu na dívčí skupinu The Apples se ani nechce věřit, že brázdí naše i zahraniční pódia již jedenáctým rokem. Kdyby nebylo dvou těhotenství bývalých kytaristek, hrály by snad i v nezměněném složení. To je v kontextu řady českých kapel bezpochyby velmi neobvyklý jev.

Koncem devadesátých let zahájily svojí jablečnou dráhu ve velkém stylu coby cover band hrající zejména hudbu 60. let. Jako vítězky soutěží Děčínská kotva a Rozjezdy pro hvězdy se objevily v celé řadě televizních pořadů. Kvalitu jejich živých vystoupení mohli ocenit i návštěvníci koncertu Olympicu v Lucerně, kde se holky bez rozpaků a zbytečného respektu k Jandově partě ujaly role předkapely. V podstatě u nás v této době odstartovaly boom dívčích kapel, z nichž ovšem jako jedny z mála hrají dodnes.

IMG_0110_zmens

The Apple, Zdroj: apples.cz

V posledních letech se děvčata přiklonila k tvrdšímu zvuku a častěji na svých vystoupeních zařazují písničky z vlastní hudební dílny. Překvapení svým příznivcům připravují Applesky na jaro, kdy ohlásily vydání svého prvního CD, na němž se autorsky podílel zejména jejich německý producent Udo von Gelden.

S Apples zažijete pravou rockovou exkurzi, během které vás provedou mezi největšími pilíři rockového chrámu. Nebudou zde chybět Nirvana, ZZ TOP či AC/DC a zazní i to nejlepší ze zlatých let šedesátých. Na středečním koncertu v klubu Limonádový Joe slibují Apples ještě malou ochutnávku z avizovaného alba Drž mě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nezkrotné The Apples vás dostanou v klubu Limonádový Joe