Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Nezapomenutelná Lady Gaga i Emma Watson, a módní trendy roku 2010

Každou sezónu módní návrháři doslova rozbalí své nové modely, styly, vzory a barvy. Některé se zapíší do módní kroniky, jiné naopak na černou listinu faux pasu. Podívejme se zpět na hlavní módní trendy, které otřásly rokem 2010, ať už v pozitivním, či negativním směru. A neodpustíme si ani nejzásadnější módní momenty celebrit.

FOTO: Móda

Móda, Zdroj: New Yorker

Vojenská alias Military móda :)

Sice nic nového pod slunce, ale přišlo to v dokonalém načasování. A tak se z mosazných knoflíků, zkrácených vojenských bot a army kabátků stal oblíbený trend. Všestrannost tohoto módního trendu a jeho jednotlivých kousků nám dává mnoho způsobů, jak jej začlenit do našich skříní, a to se nám očividně moc zamlouvá. A uznejte, že kabátky a vestičky v tomto stylu mají co do sebe.

FOTO: Kabátky ve vojenském stylu a vysoké boty

Kabátky ve vojenském stylu a vysoké boty, Zdroj: New Yorker

Harémové (turecké) kalhoty :(

Přišly jako rána z nebe a rozdělily módní nadšence na dvě poloviny – jedna je nenávidí a druhá na ně naopak nedá dopustit, nic mezi tím. Celkově však zvítězily spíše negativní ohlasy, protože neokoukaný vzhled, netradiční střih, volnou a pohodlnou módu nakonec porazil fakt, že tyto Aladdinovy gaťky absolutně nelichotí postavě, protože ji deformují. A tak je zařadíme do módních nezdarů, i když některé nebyly úplně k zahození (ty v decentnějším provedení).

FOTO: Turecké kalhoty

Turecké kalhoty, Zdroj: H&M.com, Foto: Peter Gehrke (1.), Hasse Nielsen (3.)

Úzké džíny alias Skinny jeans :)

Nosí je všichni! Holky i kluci, a hlavně rádi! Vzkříšení stylu z 80. let přineslo na svět nové džíny, které si ženy po celém světě okamžitě zamilovaly. Úzké džíny jsou totiž slušivé, pohodlné (tedy až na soukání se do nich, kdy si připadáte, že vážíte snad dvě tuny a snažíte se prolézt klíčovou dírkou; a vysvléknutí z nich, kdy soustavičným taháním máte pocit, že si brzo urvete nohu a ještě u toho zboříte půl pokoje :) ) a nosí se jak v elegantním stylu, tak v tom sportovním. A ke všemu nedávné vypuštění jejich barevných variací (černá, šedá, tyrkysová, fialová aj.), vynesly tyto jeansy na vrchol módního hit seznamu roku 2010.

FOTO: Různé džíny

Úzké džíny, Zdroj: Kenvelo

Džíny s vysokým pasem :(

Možná jste je ani nezaznamenali, to protože tento výbuch z minulosti opravdu rychle vybouchl. Ne všechny trendy z dob dávných mohou zažít věhlasný návrat. Možná by lichotil našim ledvinám, ale to bychom museli být všichni vysocí minimálně 180 cm, aby vypadaly tak, jak mají.

FOTO: Různé legíny

Různé legíny, Zdroj: Ann-Christine.net

Legíny :)

Kdo měl v dětství rád kamaše, punčocháče, elasťáky a ony legíny? Nikdo! Ale móda dělá divy, a tak se povětšina z dívek vesele souká do legín a vyráží do ulic. Ano, opět je máme rády. Dají se vzít k sukni, k šatům, k dlouhým košilím a svetrům. A kozačky, kotníkové boty i tenisky v nich vyniknou stejně jako naše krásné nožky. Takže jim pějeme ódu.

CELEBRITY A JEJICH NEZAPOMENUTELNÉ MÓDNÍ CHVILKY

Vybrali jsme pro vás jen dvě celebrity, které se nám nejvíce vryly do paměti:

Lady Gaga a její kostým ze syrového masa :(

FOTO: Lady Gaga a její kostým z masa

Lady Gaga a její kostým z masa – měla dokonce klobouček, kabelku i boty z masa, Zdroj: youtube.com

Bezpochyby nejpamátnější módní moment 2010 od celebrity. Lady Gaga si tyto masové šaty oblékla na MTV Video Music Awards. Tyto šaty (pokud je takto můžeme nazvat) byly vyrobeny ze 100% autentického masa a samozřejmě vzbudily velký rozruch – mluvily o nich organizace za práva zvířat i média po celé zemi. Někteří ji dokonce napodobili, a nemusíme chodit ani daleko, jako třeba Leoš Mareš, který vystoupil v Talentamanii také v kostýmu ze syrového masa, údajně prohrál sázku.

Nestává se tak často, aby jeden outfit způsobil tolik kontroverze. Můžeme jenom čekat na to, s čím přijde v roce 2011.

Emma Watson zahodila kštici :)

Touha zbavit se zaškatulkovaného charakteru Hermiony ji připravila o její dlouhé vlasy. Účes alá chlapec jí ale náramně sluší. Nebála se zahodit vžité principy, vykašlala se na řeči a názory okolí a udělala si to podle svého. A tak jí tleskáme. P.S. A také kdo se dostane do televizních zpráv jen proto, že si ostříhal vlasy!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nezapomenutelná Lady Gaga i Emma Watson, a módní trendy roku 2010