×
TOPZINE.cz

Newyorští The Strokes chystají nové album. Poslechněte si aktuální singl

FOTO: The Strokes
The Strokes, Zdroj: youtube.com

Americká rocková kapela The Strokes zveřejnila na webu svůj nový singl One Way Trigger jakožto návnadu k nové desce, která by měla vyjít letos.

FOTO: The Strokes
The Strokes, Zdroj: thestrokes.com

Po dvouleté pauze, kterou si představitelé syrového rock and rollu dali od vydání poslední desku Angles, pracují na novém materiálu v Electric Lady Studios v New Yorku. Přes veškeré popírání studia otec kytaristy Alberta Hammonda zprávu potvrzuje a pravdivě přikyvuje, že grupa je v procesu dokončování páté studiové desky. První singl, který minulý týden představili, se jmenuje One Way Trigger.

Kluci jsou z připravovaného materiálu nadšení, prohlašují, že to, co dělají, je neuvěřitelné. Na všem se podílí kapelní dobrý přítel, manažer a producent desky Hammond Senior, který si je jist kvalitou a odlišností skladeb oproti předchozí tvorbě, nicméně nemyslí si, že by se žánr kapely nějak radikálně změnil.

The Strokes – One Way Trigger

„Prozatím neexistuje žádný pevný časový plán pro dokončení alba,“ prohlašuje Albert Hammond Junior. „Budeme pracovat na písních a poté se budeme soustředit na nahrávání.“ CD by však mělo vyjít již tento rok, pokud vše půjde podle plánu.

Předešlé album Angles, jehož obsah se podobá debutovému dílu Is This It, bylo tvořeno zdlouhavou cestou. Téměř celé nahrávání probíhalo přes emailovou komunikaci. Tvorba se tím táhla a vše probíhalo velmi vágně.

Kytarista Nick Valensi po tomto tvůrčím zážitku do médií prohlásil, že další tvorbu v podobném duchu už nechce nikdy zažít. Z toho vyplývá, že fanoušci na nové songy nebudou muset čekat tak dlouho jako na předešlé.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..