Menu
TOPZINE.cz
Hudba

New Order si věří. Nová deska prý bude jako Sgt. Pepper´s od Beatles

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

11. 7. 2013

Bernard Sumner, frontman kapely New Order, se při nedělním vystoupení v rámci festivalu Live From Jodrell Bank připojil k anglickému zpěvákovi Johnnymu Marrovi, a společně tak oživili zaniklou formaci Electronic.

FOTO: New Order

New Order v roce 2005. Zdroj: neworderonline.com

Proslulý zpěvák kapely New Order se vydal na pódium během vystoupení Johnnyho Marra, aby spolu následně zahráli svůj hit Getting Away With It z dob kapely Electronic, ve které před lety společně působili. V roce 1989 stáli u zrodu této skupiny například také Neil Tennant a Chris Lowe z Pet Shop Boys.

New Order byli headlinery a zároveň také pořadately celé události, která se uskutečnila v prostorách Manchesterské observatoře v hrabství Cheshire v neděli 7. července. Kapela na své jediné plánované vystoupení ve Velké Británii dorazila krátce po půl desáté večer a Sumner publikum uvítal slovy: „Pojďme to společně rozjet.“

Nový materiál čeká na vydání

Samotné vystoupení bylo doprovázeno projekcí obřích rozměrů. Připravené vizualizace byly totiž promítány na 76 metrů vysoký hvězdářský dalekohled, jenž se nacházel přímo nad pódiem.

Před zahráním skladby I’ll Stay With You z jejich lednové desky Lost Sirens, která obsahuje extra materiál k albu Waiting For The Siren’s Call z roku 2005, Sumner řekl davu, že tato píseň se nejvíce podobá jejich nové produkci, a také, že to bude další Sgt. Pepper’s.

Dříve ve večerních hodinách zahrál také Johnny Marr několik skladeb ze svého sólového debutu s názvem The Messenger, jakož i oblíbené skladby rockové kapely The Smiths, které byl členem, How Soon Is Now? či There Is A Light That Never Goes Out, jež věnoval nejen celému obecenstvu, ale také zmiňovaným New Order.

New Order patří k čelním představitelům new wave, v jejich hudbě se snoubí rysy postpunku a rocku s elektronikou. Kapela vznikla v roce 1980 jako pohrobek zaniknuvších Joy Division a s menšími přestávkami je aktivní dodnes.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

New Order si věří. Nová deska prý bude jako Sgt. Pepper´s od Beatles