Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Nevychovatelného psa pomůže vycvičit elektronický obojek

Možná znáte tu situaci, kdy jste si pořídili malé roztomilé štěňátko. Jeho pohledu se zkrátka nedalo odolat, a tak šla výchova stranou a začalo se s rozmazlováním. Když jste se ale později rozhodli začít s výcvikem, váš čtyřnohý kamarád už měl svou hlavu a podobné aktivity jednoduše odmítal. Existuje ale ještě jedna možnost. Elektronický obojek, který dnes k výcviku psů s oblibou používají i kynologové.

Možná jste se již setkali s tvrzením, že elektronické obojky psa týrají nebo že nezkušení chovatelé mohou psovi elektronickým obojkem ublížit. Opak je ale pravdou. Pokud totiž pes neposlouchá, většina chovatelů zvolí fyzický trest. Někteří trestají přiměřeně, jiní psa až nepřiměřeně bijí. Trest je tedy v případě, že neposlouchá, běžnou praxí. Pokud se ale pes a jeho majitel naučí používat elektronický obojek, žádné tresty už nebudou třeba.

Jak fungují elektronické obojky?

Elektronické obojky fungují na principu upozornění zvukovým tónem a následným impulzem při neuposlechnutí. Psi většinou tento princip fungování velmi rychle pochopí. Při zvolení správného obojku a úrovně impulzu pes rozhodně necítí žádnou bolest, ale pouze nepříjemné štípnutí.

Výhody elektronických obojků

Elektronický obojek umožňuje lepší komunikaci majitele se psem. Pes má totiž při špatném chování okamžitou odezvu. Díky elektronickému obojku nebudete omezovat sebe ani svého psa. V klidu budete moci vodítko nechat doma a váš pes bude mít větší volnost. Pes také nebude představovat takové nebezpečí pro okolí. Nikoho nepokouše ani nenapadne. V neposlední řadě zvýšíte jeho bezpečnost – nesrazí ho auto, neuteče, nezastřelí ho myslivec atp.

Výběr elektronického obojku

Velkou pozornost je třeba věnovat výběru vhodného elektronického obojku. Je třeba vzít v potaz velikost, citlivost i temperament daného psa. V případě, že nemáte elektronickými obojky žádnou zkušenost a nejste si jisti výběrem, poraďte se raději se specializovaným prodejcem.

Obchod Výcvikové obojky

Širokou škálu elektronických obojků nabízí obchod Výcvikové obojky, který se nachází v Praze 3 v Koněvově ulici. Prodejem výcvikových obojků se firma zabývá již od roku 2007 a zkušený tým ochotně poradí s výběrem nejvhodnější varianty pro vašeho psa. Pokud jste se rozhodli zakoupit svému psovi elektronický výcvikový nebo protištěkací obojek, podívejte se na kompletní nabídku na webu www.elektronicke-vycvikove-obojky.com.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nevychovatelného psa pomůže vycvičit elektronický obojek