Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Nevíte, kam letos v zimě na dovolenou? My vám poradíme

Stále jste se nerozhodli, jakou dovolenou si letos v zimě zvolit? Sepsali jsme pro vás možnosti, ze kterých si určitě vyberete. Vyměňte zimu a sníh za dovolenou v teplých krajích nebo aktivně odpočívejte na horách při svém oblíbeném sportu.

Když hledáte místo pro sportování

Jsou už vám české sjezdovky malé? Nebaví vás přeplněná střediska a rádi byste si zalyžovali v opravdu vysokých horách? Vyjeďte do zahraničí. Jen pár hodin za hranicemi se nacházejí kvalitní lyžařské areály, například ve Vysokých Tatrách nebo rakouských Alpách. Mezi oblíbená střediska zde patří Ski Arlberg, Sölden nebo Kitzbühel. A věděli jste, že se dá lyžovat i na Sicílii, Novém Zélandu, v Gruzii či Japonsku?

Když chcete za teplem

Přijde vám zima jako období, kdy byste měli vyrazit ven za sněhem, ale vám se přesto nechce? Pokud jste spíše teplokrevní tvorové, zkraťte si zimu a ohřejte se v teplých krajích v zahraničí. Kam vycestovat? Třeba v Thajsku je v zimě kolem 30 °C. Můžete si tu užívat bílé pláže a koupání v moři. Nebo poznejte opravdovou exotiku, například ostrovy v Karibském moři, jako je Dominikánská republika nebo Kuba. Nabízí ideální podnebí pro to, abyste mohli strávit i zimní dovolenou na pláži.

Když vás lákají evropské metropole

Jste typ člověka, který rád prochází nová města? Vyberte si některou z evropských metropolí a prozkoumejte ji. Vydejte se do evropských měst třeba během vánočních svátků, během nichž na vás dýchne pravá atmosféra Vánoc, třeba na trzích ve Vídni, Drážďanech nebo Budapešti. Londýn nabízí o Vánocích ledovou plochu a zimní podívanou v zábavním Hyde Parku. Nebo si udělejte výlet do Paříže a nechte se okouzlit pařížskými uličkami, nasvíceným bulvárem Champs-Élysées, výzdobou v galerii Lafayette nebo ledovou plochou, kde si zabruslíte s výhledem na Eiffelovu věž.

Hlavně odpočinek, ať už kdekoli

Pokud netrváte na konkrétním místě, ale i přesto byste si rádi dopřáli dovolenou, využijte nabídky zájezdů na poslední chvíli, tzv. last minute. Za slušnou cenu objevíte i ty nejatraktivnější lokality a za dva dny už sedíte v letadle vstříc zážitkům. Pokud se doma nemůžete shodnout na podobě letošní zimní dovolené, zvolte si Hawaj. Tam si můžete užívat jak zasněžené hory, tak opalování na pláži.

Nezapomínejte si sjednat pojištění do zahraničí. Lékařské výlohy se v cizině můžou značně prodražit. V případě nehod nebo neočekávaných situací, se kterými si nebudete vědět rady, se pak obracejte na asistenční služby, které jsou součástí pojištění.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nevíte, kam letos v zimě na dovolenou? My vám poradíme