Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Nevíte, jak vybrat spacák? Topzine.cz vám poradí!

Spacák je téměř nezbytnou součástí vybavení každého cestovatele. Není ale jednoduché vybrat ten správný. Pokud ani vy nevíte, jak na to, využijte našich rad na následujících řádcích.

FOTO: Spací pytle - "spacák"

Spacáky různých barev i velikostí, Foto: Kristýna Motlová, Tozpine.cz

Při vybírání spacáku byste měli zvážit tři nejdůležitější kritéria – jakým způsobem budete spacák přepravovat, v jakých podmínkách ho budete používat a kolik peněz jste ochotni do koupě investovat.

Při výběru správného spacího pytle byste měli klást největší důraz na to, kde ho budete nejvíce využívat. Existují druhy, které by vás zahřály i na Sibiři, zároveň ale i takové, v nichž je už v deseti stupních nad nulou zima. Vybírejte proto pečlivě.

Většina spacáků obsahuje tři základní údaje, v nichž se snadno zorientuje i naprostý laik. Zboží je zpravidla označeno nápisy Comfort, Limit a Extreme a každému z nich přísluší určitá teplota. Při teplotě, která je uvedena vedle nápisu Comfort, byste se měli ve spacáku cítit nejpříjemněji. Naproti tomu teplota označená jako Extreme už je na hranici a mohla by vám při ní být zima.

FOTO: Spacak

Údaje na spacáku vám ulehčí rozhodování, Foto: Kristýna Motlová, Topzine.cz

Způsob přepravy spacáku je při jeho vybírání také velmi důležitým kritériem. Jak už logika napovídá, někdo, kdo bude spací pytel přepravovat výhradně v kufru svého auta, si může dovolit koupit objemnější spacák než někdo, kdo ho bude nosit kilometry daleko v krosně na svých zádech.

Co se posledního zmíněného hlediska, tedy ceny, týče, neměli byste mu přikládat přílišnou váhu. Za kvalitní spacák je opravdu potřeba vytáhnout z peněženky o pár stovek víc. Za záruku toho, že nebudete noc co noc ve stanu drkotat zuby, to ale jistě stojí.

Nezapomínejte na to, že pár našich rad z vás ještě odborníka nedělá. V každém kvalitním obchodě byste měli mít k dispozici prodavače/prodavačku, kteří vám budou ochotni správně poradit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nevíte, jak vybrat spacák? Topzine.cz vám poradí!