Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nevermore&Kosmonaut a Japka zahrají v brněnském planetáriu

Jana Popelková

Jana Popelková

21. 3. 2013

V brněnském planetáriu vystoupí v pondělí 25. března kapely Nevermore & Kosmonaut a Japka. Součástí bude videoprojekce s hvězdnou oblohou.

FOTO: Japka

Brněnská skupina Japka. Zdroj: japka.cz

Koncert s podtitulem Blízko vesmíru naplánovaly dvě brněnské kapely. Nevermore & Kosmonaut je formace, která vznikla kolem písničkáře Michala Šimíčka, který je hudebně činný právě pod přezdívkou Kosmonaut.

Kapela má už za sebou vydání alba V kruzích, které vyšlo v roce 2009. V tomtéž roce se zúčastnili i soutěže Porta, kde postoupili do finále. Fandí moderním technologiím, a proto v roce 2012 vydali čtyřpísňové EP, které je k poslechu zdarma a ke stažení za dobrovolný poplatek na jejich webu.

Rozloučení se starým planetáriem

První deska Japek sestávala z nahrávek z živých koncertů. Druhá s názvem V korunách vyšla v roce 2006. Nejnovější album z ledna 2013 se jmenuje Come bambino.  Japka se zúčastnila i soutěže Česko-Slovensko má talent, kde svým vystoupením a capella nadchla porotu i všechny přítomné. Obě kapely spojuje čistě vlastní písňová tvorba a české texty plné skrytých významů a témat k zamyšlení.

Zmíněný koncert v planetáriu má svá specifika. Planetárium nabízí unikátní možnosti videoprojekce, odlišné od běžných sálů, včetně působivého promítání hvězdné oblohy na stropní kupoli o průměru sedmnáct metrů. Jelikož planetárium čeká modernizace, bude tento koncert poslední, který se pod jeho střechou na delší dobu odehraje.

Začátek koncertu bude v 19:00, vstupné je 90 Kč v předprodeji a 120 Kč na místě. Předprodej probíhá v pokladně Hvězdárny nebo online.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nevermore&Kosmonaut a Japka zahrají v brněnském planetáriu