Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Nevěra jako součást života

Redakce

Redakce

3. 9. 2010

Nevěra. Jedno z nejčastěji užívaných slov dnešní doby. Určitě však nejen dnešní doby, neboť nevěra byla mezi námi vždy a téměř za všech okolností. Je kořením a zároveň jedem spousty vztahů. Co nás na nevěře tolik pobuřuje a co nás tak ničí?

Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Lovci a rozsévači

Názor na nevěru je rozdílný z pohledu mužů a z pohledu žen. Muži se domnívají, že jsou lovci a rozsévači, a je naprosto přirozené, že si občas potřebují potvrdit, že ještě nejsou za zenitem a ženy jim padají k nohám. Zároveň ovšem žijí v mylném bludu, že ženy být nevěrné nesmí. Nemají na to jednoduše právo a stane-li se tak, musejí být náležitě potrestány. Dle těchto předpojatých názorů jsou tedy nevěrní muži borci a nevěrné ženy děvky. Jaká logika!

Vše si můžeme rovněž vysvětlit tak, že muži, kteří se snaží ženám namluvit tyto nesmysly, jsou pouze alibisté bez špetky sebevědomí. Potřebují si dokázat svoji nadřazenost a vytvořit kolem sebe opar, že jsou to ti správní chlapi. Slovo rozsévači by bylo lepší zaměnit za plýtvači, jelikož nevyužívají své sémě k tomu, aby plodili, hodí se jim jen jako nástroj na podporu své teorie.

Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Naivky nebo chudinky?

Nicméně většina žen jejich obhajobu nevěry chápe a dokonce jsou i takové, které tyto muže zbožňují a vzhlížejí k nim. A vždy, když si na ně mezi svými milenkami vzpomenou, jsou ihned připraveny svým miláčkům snést modré z nebe. A přede všemi kamarádkami budou tvrdit, jak je ten jejich úžasný a skvělý. Přitom těkají očima, houpou nervózně nohama, neustále hypnotizují svůj telefon, doufaje, že drahý zavolá a ony tak všem budou moci dokázat, jak je prostě dokonalý…   Po pár skleničkách vína se sesypou, nezadržitelně rozpláčou a vypustí vše, co je trápí.

Všechny kamarádky si vyslechnou to, co už dávno vědí, neboť ten jejich dokonalý a skvělý chlap to již v minulosti zkoušel minimálně na jednu z nich, ale přesto je utěší a následně pak zkusí přesvědčit, že by ho měly opustit. Jak naivní pokus.

Foto: Martin Kubek, Topzine.cz

V momentě opilosti a s každou další skleničkou si dodávají odvahy a připravují si vše, co na ty parchanty vyklopí a jak s nimi zatočí… Následující den je potkáte zahalené do stejné přetvářky, nebudou si pamatovat nic z předchozího večera a neopomenou podotknout, jak krásné ráno jim připravil jejich miláček a že je vše ještě lepší než dřív. Ano, přesně tyto prototypy potřebují muži, kteří jsou tolik ovládáni potřebou mimopartnerského sexu.

Občas je snad přepadnou i výčitky, ale s přibývajícími zážitky roste i chuť. Po čase se přeci jen za ten svůj zenit dostanou, žádné mladé krasavice s nimi už zadarmo do pelíšku nepůjdou a oni náhle zjistí, že mají doma úžasnou ženu, která o ně pečuje, čeká na ně, vychovala skvělé děti, které mají vlastní skvělé děti, a stanou se z těchto lovců ti nejpozornější manželé a rozplývající se dědečkové. Ale ne všechny tyto vztahy skončí zaslouženým happyendem…

Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Kukaččí mláďata

A co ženy? Jak ty se staví k nevěře? Kvůli strachu z reakcí partnera a okolí jsou mnohem rafinovanější a umějí si dávat daleko větší pozor. Nepotřebují totiž dávat na odiv, že zrovna ony se zmohly na milence. Nesmějí se ovšem zamilovat. Je málo těch, které si umějí jen užívat sexu a nezabývat se city. Proto je zřejmě pravdivé tvrzení, že když muži hledají milenku, chtějí se rozptýlit, ale vracejí se ke své partnerce, ale žena, která hledá milence, utíká tak vlastně z jedné náruče do druhé. Neumějí náruč pouze využívat.

Zpočátku jsou přesvědčené, že to ustojí a jen si trošku užijí pocitu, že o ně má někdo zase zájem, dívá se na ně jako na krásné a přitažlivé ženy. Opravdu to určitě nejdřív jde. Ale když milenec splňuje očekávání a chová se tak, jak si představují, nastává moment, kdy se obvykle žena zamiluje. Tehdy už není tak jednoduché skrýt tyto pocity před partnerem. Už jste někdy poznali někoho, kdo dokázal dokonale zamaskovat zamilovanost?

Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Potřeba přirozeného výběru

Přitom existuje také teorie, která opravňuje ženy k nevěře. Je pro ně totiž potřebná pro přirozený výběr partnera, se kterým zplodí svého potomka. Ne všichni partneři jsou vhodní dárci. V přírodě vše funguje naprosto přirozeně. Pokud samice nejsou oplodněny vhodným partnerem, vypudí prostě jeho spermie z těla ven a k oplodnění tak nedojde.

Ovšem nejsme zvířata, nežijeme v takové symbióze s přírodou a navíc nám byla dána schopnost přemýšlet. To občas může vést k situacím, kdy si rozumem vybereme partnera, se kterým chceme žít a vychovávat své děti, ale jako biologického otce zvolíme někoho naprosto odlišného. Většina mužů tuto skutečnost ani nezaregistruje (pokud tedy dítě není nápadně odlišného vzhledu) a žije v poklidném manželství.

Existuje spousta názorů na nevěru, různé výklady a mraky reálných příkladů. Ale ať se díváme na nevěru z jakéhokoli úhlu pohledu a najdeme si pro ni jakékoli vysvětlení, pořád je to nevěra a pořád ubližuje. Ze světa nikdy nezmizí, je nemožné ji vymýtit a snad je to tak i dobře. Nebýt jí, nebyla by tak zajímavá historie, nebylo by co rozebírat u vínka, nenarodili by se tak báječní lidé a koneckonců by ani nebylo o čem psát.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nevěra jako součást života