Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Never Say Die Tour 2010 přiveze do Prahy moderní metalovou muziku

Redakce

Redakce

6. 11. 2010

FOTO: Parkway DriveV sobotu 13. listopadu 2010 proběhne v pražském klubu Abaton od šesti hodin večer další ročník pravidelného turné Never Say Die. Rozmanitou směsici kapel povede australská partička Parkway Drive, která bude hrát z nového alba Deep Blue. Podívejme se blíže, kdo všechno ještě hrábne do strun.

Kanadští Comeback Kid, Zdroj: oficiální myspace

Jak už bylo zmíněno, na pozici headlinera Never Say Die Tour se letos veze pětice Parkway Drive z Byron Bay, která oblažuje fanoušky svým nekompromisním metalcorem od roku 2003. Oblibě se těší už od prvního alba Killing With A Smile, kde ukazuje surovou sílu breakdownů a melancholických melodií. Nové album Deep Blue vypadá více než slibně a publikum může nepochybně očekávat energií nabitou show.

Druhou hvězdou večera se stane kapela Comeback Kid z kanadského Winnipegu, která přijede převálcovat české publikum řádnou porcí valivého hardcore. Zasekávačky v kombinaci s popuštěnými old school hardcore riffy dělají z Kanaďanů ideální skupinu k živému vystupování.

Vstupenky na Never Say Die Tour můžete pořídit on-line za 540 korun zde.

Bleeding Through už mělo české publikum možnost vidět několikrát a po těchto zkušenostech je pravděpodobné, že nezklamou ani v sobotu. Parta ze slunné Kalifornie má na kontě už šest plnohodnotných alb, na kterých se ukazuje jako variabilní hudební těleso schopné kloubit death metal s hardcorem, metalcorem i s občasnými nablackovanými pasážemi. Bleeding Through se budou dělit o třetí a čtvrté místo na podiu s dalšími pořízky zvanými Emmure. Neohroženě vyhlížející pětice z newyorského Queensu utáhne publikum v deathcorovém svěráku s příměsí hardcore, což velmi slibně ukazuje už na albu Felony z roku 2009.

Na seznamu účstníků jsou ovšem ještě další 3 lahůdky. Nezaškatulkovatelní War From A Harlots Mouth jsou v Čechách i v celém světovém undergroundu neuvěřitelně populární díky své originalitě, kterou získali mixováním death metalu, hardcore, jazzu i moderního deathcore. Jejich těžko stravitelná rozsypaná hudba přitahuje široké obecenstvo a horká novinka MMX dokazuje, že berlínští ďáblové neztrácí sílu.

Hutnou porci hardcore by měla zajistit i anglická mlátička Your Demise, která bude prezentovat letošní album The Kids We Used To Be. Poslední položkou na seznamu jsou pak We Came As Romans se svým líbivým metalcorem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Never Say Die Tour 2010 přiveze do Prahy moderní metalovou muziku