Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2022

Neváhejte a tvořte, Cena Waltera Sernera čeká možná na vás

Redakce

Redakce

2. 2. 2012

FOTO: Psaní do sešituTřímá ve vás tvůrčí talent, ale brání vám v jeho správném uchopení nedostatečná motivace? Pokud jste navíc studentem střední školy, tak právě pro vás je tu literární soutěž nazvaná Cena Waltera Sernera. Neváhejte, uzávěrka soutěže je 29. února.

FOTO: Psaní do sešitu

Neváhejte a tvořte! Zdroj: sxc.hu.

Cenu Waltera Sernera vyhlásil Nadační fond FSP ve spolupráci s Literární akademií s cílem motivovat mladé lidi k literární tvorbě a umožnit jim vstup na současnou literární scénu. Název ceny se váže k Walteru Sernerovi, významné osobnosti dadaistického hnutí a tvůrci manifestu, který inspiroval Tristana Tzaru k známému Manifestu dada 1918.

Na vítěze čekají lákavé ceny i prestiž

Zadání letošního ročníku zní ,,Myšlenka se tvoří v ústech“. Pokud se ve vás na toto téma zrodil nějaký nápad, stačí přitáhnout uzdu své fantazii, aby povídka nepřesáhla požadovaných pět normostran a výtvor zaslat na adresu info@pwf.cz do konce února 2012. Pro vítěze je přichystán semestrální kurz tvůrčího psaní a iPad. Odměna čeká i na soutěžící, kteří se umístí do 50. místa.

V porotě letošního ročníku soutěže zasednou renomované osobnosti z oblasti literatury. Příspěvky budou hodnoceny spisovatelkou Radkou Denemarkovou, básníkem Petrem Borkovcem a bohemistkou a literární publicistkou Olgou Stehlíkovou. Slavnostní předání cen proběhne 16. dubna v rámci 22. ročníku pražského Festivalu spisovatelů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Neváhejte a tvořte, Cena Waltera Sernera čeká možná na vás