Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Neuvěřitelné: muž během letu omládl o třicet let

Monika Bukáčková

Monika Bukáčková

24. 11. 2010

MaskováníPostarší, vrásčitý běloch nasedl na letadlo v Hong Kongu a místo něj vystoupil ve Vancouveru Asiat s chlapeckým obličejem, kterému nebylo více jak dvacet let. Kanadské úřady tuto událost nazývají jako neuvěřitelný případ maskované identity.

Maskování

V polovině letu aerolinky Air Canada si muž odskočil na záchod a vyšel z něj jako někdo jiný. Na toaletě si tento vynalézavec odstranil pečlivě a pracně vyrobenou silikonovou masku. Když se vrátil na své sedadlo, byla jeho pravá identita odhalena. Informace byla obdržena od Air Canada Corporate Security upozorňující na možného podvodníka na palubě letadla, cestujícího z Hong Kongu. Zmíněný pasažér byl zpozorován začátkem letu jako postarší běloch, který měl velmi mladě vypadající ruce. Cestující během letu navštívil toaletu a místo něj se objevil mladý Asiat. Zpravodaj tento incident popsal jako neuvěřitelný případ maskování.

Canada Border Service Agency nekomentovala případ jinak než potvrzením o tom, že zadrželi cestujícího, který se pokoušel dostat do Kanady pod falešnou identitou. Mluvčí kanadského imigračního úřadu a Air Canada potvrdili detaily incidentu obsažené ve zprávě CBSA. Muž, jehož jméno nebylo úřady zvěřejněno, byl u vchodu zadržen kanadskými bezpečnostními pracovníky. Poté, co byl okamžitě eskortován, mu byl udělen status uprchlíka. Odpovědní úředníci mezitím pátrali po jeho zavazadle a objevili maskovací sadu včetně silikonové masky, hnědé kožené čepice, brýlí a hnědé vlněné vesty.

Vypůjčená totožnost

Zadržený cestující připustil, že na palubu letadla nastoupil s maskou, kterou si ještě v letadle o několik hodin později sundal. Podle vypůjčeného pasu, který byl u muže nalezen, se tento dvacetiletý chlapec narodil roku 1955 v Americe. Podle všech pravděpodobností se muž prokázal svou leteckou kreditní kartou, aby mohl být odbaven. Letecké kreditní karty na rozdíl od cestovních pasů totiž nezobrazují datum narození cestujícího. Air Canada oficiálně sdělily ABC News, že pro mezinárodní lety z Hong Kongu budou aerolinky požadovat předložení cestovního pasu letištní kontrole.

„Využíváme nejrůznější kontroly totožnosti, včetně čínské pasové kontroly a běžné pasové kontroly za přepážkou,“ vyjádřily se k opatřením Air Canada.

Úřady se snaží zjistit, jak se dotyčnému podařilo projít pasovou kontrolou nebo se jí vyhnout úplně. Transport Canada si je vědoma vážnosti incidentu a snaží se zjistit, zda byla dodržena veškerá bezpečnostní opatření. Záhadou zatím zůstává, jestli muž, jehož doklady použil dotyčný k identifikaci, byl také na palubě letadla a pokud ano, jakým způsobem prokázal svou totožnost.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Neuvěřitelné: muž během letu omládl o třicet let