Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

NethWorks.cz 2010: K festivalu nizozemské kultury přibyla filmová minipřehlídka

Redakce

Redakce

28. 10. 2010

FOTO: NethWorks.cz 2010Všestranný kulturní festival, prohlubující vztahy mezi Nizozemským královstvím a Českou republikou, nabídne pohled do současné nizozemské kinematografie.

FOTO: NethWorks.cz 2010

NethWorks.cz 2010

Promítání proběhne od 27. do 29. října v pražském kině Atlas. Konkrétně půjde o film Poslední dny Emmy Blankové plný černého humoru od režišéra Alexe van Warmerdama, poetickou komedii Duška tvůrce Jose Stellinga nebo psychologicky zpracovaný příběh Nic osobního o sbližování dvou zcela rozdílných lidí režisérky Urszuly Antoniakové. Dále vás čeká válečný thriller Černá kniha známého filmaře Paula Verhoevena či dojemná romantika ve snímku Láska nade vše alias nizozemskou odpověď na Lásku nebeskou.

Nizozemské dokumentární filmy budou navíc k vidění na 14. Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě, který se koná 26. až 31. října. V rámci festivalu se budou ucházet o umístění v jedné ze čtyř soutěží: Opus bonum pro tematicky objevné a esteticky kvalitní světové dokumenty, Mezi moři uvádí nejkvalitnější domácí tvorbu a sekce Fascinace se zaměřuje na experimentální dokument.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

NethWorks.cz 2010: K festivalu nizozemské kultury přibyla filmová minipřehlídka