Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nesplývající rocková domina: Suzi Quatro navštíví na podzim Brno

Adam Vrána

Adam Vrána

9. 8. 2013

Třiašedesátiletá americká zpěvačka Suzi Quatro míří do České republiky. Jedna z prvních žen, které se podařilo prosadit ve světě rockové hudby, zavítá 17. října do brněnského Bobycentra. Vstupenky jsou k dostání online od 590 korun.

FOTO: Suzi Quatro

Suzi Quatro. Zdroj: Smart Communication

Populární zpěvačka a basistka měla s muzikou poprvé co do činění už ve čtrnácti letech, kdy spolu se svými sestrami založila skupinu Suzi Soul & The Pleasure Seekers. Začátky pro ně nebyly lehké, už jenom proto, že vystupovaly po kabaretech, kde byl kladen důraz spíš na jejich vzhled než na hudební kvality.

Pro samotnou Quatro byl zlomový až rok 1970, kdy si ji do Anglie pozval producent Mickie Most. S ním později natočila své první hity Can the Can, If You Can´t Give Me Love, Devil Gate Driver a mnohé další.

Prosadit se přitom mohla už dříve, jelikož ještě před spoluprací s Mostem dostala nabídku od ředitele amerického labelu Electra Records zastoupit na hudební scéně zesnulou Janis Joplin. Zpěvačka se však nakonec rozhodla si její cejch nepřišít a společně s britským producentem začala pracovat na vlastní hudební identitě.

Dorazí i dechař The Clash a U2

Quatro, která za své vzory dodnes označuje Chrissie Hynde z The Pretenders nebo Tinu Weymouth z Talking Heads, se tak rázem ocitla v pozici, jež byla pro ženy nevídaná – stala se vůbec prvním ženským lídrem hudebního uskupení, což byla role, kterou do té doby zastávali výhradně muži.

Nejen brněnští fanoušci se mohou kromě poutavé show těšit i na nejznámější šlágry jako A Girl Like Me, Stumblin In nebo Rocking In the Free World.

Kromě toho plánuje zpěvačka dorazit s dechovou sekcí pod vedením britského saxofonisty Raye Beavise. Ten je známý zejména pro svou participaci na desce London Calling britských punkerů The Clash, spolupracoval ale třeba i s U2, Grahamem Parkerem či s Cliffem Richardem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nesplývající rocková domina: Suzi Quatro navštíví na podzim Brno