×
TOPZINE.cz

Nerudný Matěj Ruppert vystoupí poprvé naživo s novou kapelou Neruda

Foto: Neruda
Nová kapela Matěje Rupperta se jmenuje Neruda, Zdroj: First Action

Matěj Ruppert vstupuje na českou hudební scénu s dalším projektem. Vedle populárních Monkey Business nyní se nyní objeví v kapele Neruda a opět kolem sebe postavil sestavu zajímavých muzikantů. 26. dubna v Paláci Akropolis tak vystoupí společně s Romanem Holým nebo Fredrikem Janáčkem.

Foto: Neruda
Nová kapela Matěje Rupperta se jmenuje Neruda, Zdroj: First Action

Matěj Ruppert nám s kapelou Neruda na eponymním albu představil poměrně odlišnou hudbu, než na jakou jsme byli dosud zvyklí z jeho tvorby s Monkey Business. Výbušná směs hypnotických kytarových riffů, o které se starají Lukáš Martínek (Blues Open, Blues Messengers) a Petr Škarohlíd (Hentai Corporation), ale i české texty z dílny autorů jako je Ivan Wernisch, Vladimir 518, nebo Oto Klempíř, to vše zaručuje, že nový Ruppertův projekt nebude pouhou kopírkou Monkey Business.

Vedle již zmíněných kytaristů se v sestavě kapely Neruda objeví bývalá rytmika kapely -123 minut, tedy bubeník Miloš Dvořáček a baskytarista Fredrik Janáček, který v současné době působí také ve formaci CCTV Allstars. Nedílnou součástí Nerudy je pak také Roman Holý, kolega Matěje Rupperta z Monkey Business a jinak také klávesista z J.A.R.

Na jejím premiérovém živém vystoupení podpoří kapelu Neruda novojičínská formace Johny Said The Number. Tito mladíci bývají označováni za naděje české rockové scény, což nyní mají po boku ostřílených muzikantů šanci předvést. Koncert proběhne v pražském Paláci Akropolis v úterý 26. dubna od 19 hodin.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..