Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Nepromeškejte Haškologickou konferenci!

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

12. 6. 2011

OBRÁZEK: Petr Vyoral: Švejk

Ve společnosti se odehrálo mnoho změn, avšak podstata obyvatel české kotliny, kterou Hašek zachytil ve švejkovské sérii, nás stále popichuje, baví a nutí k zamyšlení. Pokud byste se chtěli dozvědět i něco z teorie o Haškově tvorbě, pak máte příležitost na Haškologické konferenci. Bohatý program vás čeká i na festivalu česko-německo-židovské kultury. 

OBRÁZEK: Petr Vyoral: Švejk

Ilustrace na obálce komiksu Švejk, autor: Petr Vyoral

Již dvanáctý ročník mezinárodního festivalu česko-německo-židovské kultury Devět bran 2011 se uskuteční ve dnech 13. až 26. června v Praze. Každý ročník festivalu je věnován židovské kultuře v některé ze zahraničních zemí. Letos byla vybrána Francie. Ústředním tématem celého festivalu však bude vzpomínka na dlouholetého prezidenta festivalu Arnošta Lustiga. Těšit se můžete na bohatý divadelní, filmový a hudební program.

Haškologická konference

U příležitosti 100. výročí založení Strany mírného pokroku v mezích zákona se 9. června od 13 hodin koná setkání odborníků a příznivců tvorby Jaroslava Haška. Konferenci pořádá Jednota tlumočníků a překladatelů (Senovážné nám. 23, Praha 1), na jejímž e-mailu je třeba si zarezervovat místo. Vystoupí zahraniční překladatelé i domácí znalci Haškova díla, těšit se můžete i na jednoho z přímých spisovatelových potomků.

Cestovatelská beseda spojená s večírkem a knihou Výlet do Portugalska aneb Poetický průvodce na cestu tam a zpátky autora Jana Buriana se koná 16. června od 19 hodin v malém sále Ústřední knihovny (Mariánské náměstí 1, Praha 1). Spisovatel, cestovatel a dokumentarista Jan Burian bude vyprávět o tajemné a romantické zemi na druhém konci Evropy, který ještě více ozvláštní Burianův osobitý pohled na cestování.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nepromeškejte Haškologickou konferenci!