Menu
TOPZINE.cz
Sport

Neporažený Djokovič dál vládne tenisovému světu. Brzdí ho ale zranění

Redakce

Redakce

9. 4. 2011

Novak Djokovič je letos k neporažení. Srbský tenista  výhrou v Miami získal letos již svůj čtvrtý triumf a zároveň prodloužil svou neporazitelnost na neuvěřitelných 24 zápasů v sezóně a 26 celkově. Má reálnou šanci dostat se v dohledné době na špičku tenisového žebříčku.  Cestu na výsluní mu však zkomplikovalo zranění.

Novak Djokovič

Kolik dalších trofejí ještě letos Novak Djokovič přidá do své sbírky? Zdroj: youtube.com

Během své spanilé jízdy stačil Novak Djokovič zvednout nad hlavu trofeje z Australian Open, Dubaje, Indian Wells a Miami. Mimo jiné v nich třikrát porazil bývalou světovou jedničku Rogera Federera, jehož éra, jak se zdá, se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Švýcar sice stále má na to, aby vyhrál Grand Slam, ale mnohem obtížněji se vrátí na tenisový trůn.

Tenisovému světu nyní vládne dravé mládí v čele s Djokovičem a Nadalem. Španělský svalovec je sice stále tenisovou jedničkou, ale Nole, jak se Djokovičovi přezdívá, ho může brzy vystřídat, což ostatně připustil i sám Nadal. Dodejme, že právě oni dva se utkali v obou finále na americkém kontinentě a pokaždé se z vítězství radoval rodák z Bělehradu.

Pomůže Berdychovi osobní fyzioterapeut?

Nejlepší český tenista Tomáš Berdych se rozloučil s turnajem v Miami už ve čtvrtfinále, kdy byl nad jeho síly Rafael Nadal. Berdycha může těšit alespoň to, že uhrál na Španěla set, což se mu nepodařilo od roku 2006. Pro českého tenistu tím začalo období obhajoby velkého množství bodů do světového žebříčku z minulého roku, kdy se zejména výbornými výsledky v první polovině sezóny usadil v TOP 10.

Jak se ovšem říká, je mnohem těžší obhájit, než (z)vítězit. Dokáže to Tomáš letos? Připomeňme, že rodáka z Valašského Meziříčí čeká vskutku těžká mise – obhajoba semifinále na Grand Slamu v Paříži a pak zejména finále ve Wimbledonu. Možná i proto Berdych v tomto týdnu angažoval španělského fyzioterapeuta Joseho Felixe Gonzalese Castillu, který se bude starat o jeho tělo.

Antuková sezóna začíná

Tenisová sezóna se nyní přesouvá do Evropy, kde se na antuce postupně odehrají turnaje v Monte Carlu, Madridu, Římě a vrchol této části sezóny v Paříži. Rafa obhajuje vítězství ze všech těchto antukových turnajů, zatímco Novak může na tomto povrchu jenom překvapit a získat tak pro sebe další cenné body do světového žebříčku.

V Monte Carlu to však nebude. Z turnaje, který začíná v pondělí, se suverén letošní sezóny odhlásil kvůli zranění kolena. Dočkáme se i přesto v dohledné době střídání stráží na tenisovém trůnu?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Neporažený Djokovič dál vládne tenisovému světu. Brzdí ho ale zranění