Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Neplaťte drahé detoxikační procedury. Byliny ze zahrádky stačí

Klára Brázdová

Klára Brázdová

24. 8. 2011

Detoxikace je pro tělo velmi zdravá kúra, kterou by měl každý člověk projít alespoň jednou ročně. Topzine.cz zná několik bylin, které vám pomůžou při detoxikaci, a přitom vůbec nemusíte sahat do peněženky. Tyto byliny totiž můžete vypěstovat na zahrádce nebo dokonce utrhnout v přírodě.

Česnek pročistí celé vaše tělo, Zdroj: sxc.hu

Dětoxikace je proces zbavování se nežádoucích chemických a toxických látek z těla. Pro začátečníky to znamená zpočátku den, později například týden bez většího jídla. Ovoce, zelenina a voda jsou základní potřeby pro detoxikační dobu. Voda je však ze všeho nejvíce důležitá.

Aby detoxikace probíhala co nejrychleji a nejúčinněji, můžeme tomu dopomáhat bylinami. Mezi nejúčinnější byliny patří česnek, pampeliška a kopřiva. Každý z těhto kouzelníku vám však dopomůže jinak.

Česnek umí i jiné věci než kazit čerstvý dech

Česnek sám o sobě má vlastní detoxikační funkce. Obsahuje důležiý minerál, který vás ochrání před toxikací z rtutě. Málokdo o česneku ví, že dokáže chránit bílé i červené krvinky. Pojídání česneku vám ale dopomůže i v dalších, stejně důležitých věcech. Ochrání vás dokonce před nemocemi srdce či rakovinou.

Přidejte pampelišku do jarního salátu

Pro detoxikaci užívejte česnek sušený, má větší účinky a detoxikuje rychleji.

Pampeliška je kvítkem pročišťování

K detoxikačnímu týdnu určitě zařadíte do jídelníčku i salát. V tomto případě se nejdříve vyjdejte na louku a natrhejte ještě nerozkvetlé pampelišky. Jejich lístky pak natrhejte a zamíchejte do čerstvého salátu. Nejen, že pampeliška obohatí salát, ale také vaše tělo.

Posílíte tak trávící orgány a pročistíte celé tělo. Pampeliška také omezuje onemocění artritidou a dokonce dokáže pomoci i játrům.

Pokud si však nepřipadáte jako králík a nestojíte o saláty, i pro vás máme tip. Udělejte si čaj. Vroucí vodou zalijte sušené kořínky či sušené listy. Nepřehánějte to však se slazením. To by detoxikace pak postrádala účinek.

Kopřiva vám dodá energii

Kopřiva obsahuje vitamin C, A, ale také velké množství železa nebo horčíku. Dokáže pročistit tělo a umí dodat energii. Kopřivy se nejvíce užívají vylouhované v čaji. Natrhané kopřivy zalijte vroucí vodou a nehte vylouhovat. Poté kopřivy vyjměte a čaj vypijte. Kopřivu však nemusíte jen louhovat. Můžete ji přidat i do salátů, stejně jako pampelišku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Neplaťte drahé detoxikační procedury. Byliny ze zahrádky stačí