Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Neonové barvy dobyly módní trh

Redakce

Redakce

11. 8. 2010

FOTO: Svítí, září, oslňují. Toto léto se na ně můžete spolehnout jako nikdy jindy. Jeden doplněk nebo celý outfit, vyberte si, co je pravé pro vás. Neonové barvy v omezeném i neomezeném množství jsou tím správným prostředkem, jak na sebe upozornit.

FOTO:

Oblečení New Yorker, Zdroj: New Yorker

Dnes je samozřejmostí, že módní tvůrci čerpají inspiraci z let minulých. Tak se tomu stalo i s trendem svítivých barev. První záblesky oslnivých odstínů se na ulicích objevily ve Spojených státech amerických v osmdesátých letech. Staly se velmi oblíbené mezi disko, pop umělci, následně se dostaly i na mola a do dámských magazínů.

Letos se historie opakuje a návrháři oprášili tento trend pro jaro a léto. Je možné zvolit složitější možnost a zkombinovat několik výrazných barev dohromady tak, aby k sobě dobře ladily a vytvářely krásný celek. Nebo zbytečně neriskovat a vybrat si pouze jeden výrazný kousek.

Zdroj:girldir.com

V druhém případě lze jen stěží udělat chybu, ten první je ale větší výzva a ty kreativnější z vás se budou určitě skvěle bavit. V obou příkladech je nutné držet se jednoho důležitého pravidla, na které je při použití výrazných barev obzvlášť nutné dbát – nesnažte se zkombinovat více než tři barvy. Vaším úkolem je upozornit na sebe, ale nevypadat jako papoušek.

Inspirovat se můžete například kolekcí Sonii Rykiel, která nabízí dokonce pracovní kostýmky v neonových barvách. Takže už nikdo se neodváží vás nazvat šedou kancelářskou myškou. O trochu jemnější verzi vám představuje značka Blumarine, jejíž kolekce je svěží a velmi dívčí. Nádherně kombinuje oranžovou a růžovou, tyrkysovou a zelenou tak, že jim nelze odolat.

Zdroj: farahuniverse.com, paintfxcosmetics.com

Pokud si opravdu netroufáte, nechcete vyčnívat nebo vám to jednoduše nedovoluje pracovní dress code, zkuste provokovat alespoň výrazným lakem na nehty. Najdete jich opravdu velké množství od těch nejlevnějších, takže by vás nemělo trápit svědomí.

Co se týče líčení, zde je opravdu nutné zachovat chladnou hlavu a pečlivě vybírat ty správné odstíny. Širokou paletu výrazných očních stínů nabízí značka M.A.C., kde vám i poradí velmi příjemná obsluha. Také ve zcela běžných parfumériích typu Sephora nebo Douglas je nespočet možností.

Alternativou pro konzervativnější dámy mohou být také doplňky. Od náušnic a prstenů počínaje, kabelkami a botami konče.

FOTO: Neonové oblečení

Neonové oblečení, Zdroj: polyvore.com

Jednoduše řečeno, je jen a jen na vás, pro jakou z variant se rozhodnete, byla by ale velká škoda nevyužít příležitost zazářit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Neonové barvy dobyly módní trh