Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Neomezený tarif se nemusí vždy vyplatit. Kdy je vhodné volat s předplacenou kartou?

V poslední době se s neomezenými tarify u mobilních operátorů nešetří. Občas to vypadá, že poskytovatelé nenabízí ani nic jiného. Pokud ale pro vás neomezené služby nejsou ty pravé, pak se nenechte zlákat na výhodnost, která se vám nemusí vyplatit. Raději si sjednejte předplacenou kartu.

V rámci neomezeného tarifu můžete volat od rána do večer a psát desítky SMS denně. Pokud ale za měsíc pošlete sotva pár zpráv a provoláte jen několik desítek minut, pak se vám měsíční paušál za neomezené služby může pořádně prodražit. V takovém případě je vhodnější variantou omezený mobilní tarif nebo předplacená karta.

Bohužel předplacené karty jsou stále ještě zavrhovány. Mnozí je považují za drahé a omezující. Jenže předplacené karty už dávno nejsou jen v nabídce u Vodafone, T-Mobile a O2, díky nové konkurenci lze kartu sjednat za nízké ceny i například u SAZKAmobile a Tesco Mobile.

Omezují předplacené karty své uživatele?

Je pravdou, že sjednáte-li si neomezený tarif, nemusíte se o nic starat. Každý měsíc zaplatíte stejnou částku a využívat služby můžete stále a všude. Jestliže ale neprovoláte dostatek minut, pak vás může volání vyjít pořádně draho. Ceny neomezených tarifů se totiž pohybují v rozmezí od 499 Kč do 2 499 Kč za měsíc a s předplacenou kartou můžete měsíčně provolat třeba jen 100 Kč.

Pokud celý kredit provoláte, pak už si sice nikam jinam nezavoláte, avšak stačí opět kredit dobít, a můžete využívat mobilních služeb bez omezení dále. Kredit lze dnes dobíjet téměř kdekoliv, ať už v trafice, v obchodě nebo na internetu. Například s předplacenou kartou Mobil.cz si dobijete na více než 10 000 místech v České republice. Problém v podobě provolaného kreditu tak lze snadno a rychle vyřešit.

S předplacenou kartou už dávno nemusíte volat za 7 Kč za minutu

Velkou výhodou předplacených karet je, že máte stále přehled o výdajích. Nikdy neprovoláte více peněz, než máte. I proto jsou předplacené karty vhodné pro děti, teenagery a seniory. Naopak jako nevýhodu mnozí vnímají dražší volání, avšak díky tomu, že nabídka předplacených karet pro rok 2017 je opravdu bohatá, pak rozhodně nemusíte volat za 7 Kč za minutu, jako tomu bylo dříve. Dnes nabízí předplacené karty volání i za méně jak 1 Kč za minutu.

Důležité je porovnat aktuální nabídku a vybrat pro vás tu nejvýhodnější. Při výběru předplacené karty porovnávejte:

  • cenu volání do vlastní sítě,
  • cenu volání do ostatních sítí,
  • cenu za zaslání SMS,
  • cenu za zaslání MMS
  • cenu za data.

V neposlední řadě se zaměřte také na typ účtování. Například u předplacené karty Oskarta zaplatíte vždy za první započatou hodinu a poté za každou vteřinu. Jiní poskytovatelé účtují volání po vteřině již od první minuty, stejně tak se ale najdou operátoři, kteří účtují pouze po minutě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Neomezený tarif se nemusí vždy vyplatit. Kdy je vhodné volat s předplacenou kartou?