Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nenechte si ujít setkání s Jurajem Herzem či Zdeňkem Pohlreichem

Redakce

Redakce

2. 2. 2011

FOTO: Jan BalabánTento týden vás pozveme do Ostravy, která dýchá kulturou a blýská se známými jmény. Jan Balabán, Juraj Herz, Josef Březina a Zdeněk Polreich. Vyberte si z naší kulturní nabídky a prožijte krásné chvíle na severní Moravě.

FOTO: Jan Balabán

Dnes už zesnulý spisovatel Jan Balabán, Zdroj: archiv nakladtelství Host

Ostravský Antikvariát a klub Fiducia vás srdečně zve na křest vzpomínkového sborníku Jana Balabána, který byl vydán in memoriam k výročí Balabánových nedožitých padesátin. Sborník Honzo, ahoj vydalo nakladatelství Kalich a bude pokřtěn v pátek 4. února v 17 hodin. Kmotry sborníku budou herec Norbert Lichý, spisovatelé Ivan Magor Jirous a Jaroslav Erik Frič, večerem bude provázet básník a editor spisů Jana Balabána Petr Hruška. Pozor, kapacita je omezena pouze na 100 osob, proto si dopředu zarezervujte místo.

Pozor, Šéf zavítá do Ostravy!

Kniha Habermannův mlýn vyvolala v době svého vydání velký poprask, neboť její obsah byl v době uvedení na trh velmi neobvyklý a skandální. Vypráví o osudu německého mlynáře Habermanna a jeho českého kamaráda Josefa Březiny. Dům knihy Librex v Ostravě připravil besedu a autogramiádu autora této knihy Josefa Urbana spolu se světoznámým režisérem Jurajem Herzem, který tento příběh zfilmoval. Nenechte si ujít toto jedinečné setkání v sobotu 5. února v 17 hodin.

Známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich se může pochlubit nejen svým kuchařským uměním, ale také knihou, která nese název Prostřeno bez servítků. Na besedu a autogramiádu k této knize se můžete přijít podívat v úterý 8. února v 17hodin do Domu knihy Librex v Ostravě.Využijte příležitost a zeptejte se jednoho z našich nejznámějších kuchařů na vše, co vás zajímá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nenechte si ujít setkání s Jurajem Herzem či Zdeňkem Pohlreichem