Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

Nenechte si překazit spánek vysokou teplotou. Sáhněte po vhodných materiálech ložního prádla

Spánek je nejdůležitějším procesem našeho těla a ovlivňuje doslova všechno. Od schopnosti učení a soustředění se až po to, jakou budeme mít přes den náladu. Jenže na spánek má vliv spoustu externích faktorů, včetně teploty, ve které spíme.

(foto1)

Jak se dobře vyspat i v během horkých letních nocí?

Pokud nemáte klimatizovanou ložnici, jen těžko dosáhnete ideální teploty ke spánku, která je 19 °C. Přesto však můžete použít alespoň nějaké triky, jak se v noci maximálně ochladit.

Jedním z nejdůležitějších je volba správných materiálů ložního prádla.

K nejlepším materiálům bezesporu patří mušelín. Mušelínové povlečení je extrémně měkoučké a hlavně vzdušné, takže vám v něm bude i během té nejteplejší noci maximálně příjemně. Další výhodou mušelínu je to, že každým praním se materiál stává na dotek ještě příjemnějším a není nutné ho žehlit. Vydrží vám tak velmi dlouho a ještě s ním budete mít minimum práce.

Další skvělou volbou letního povlečení je materiál mako jersey. Přestože se nejedná o žádnou novinku na trhu, ještě není např. oproti klasické bavlně tolik rozšířený, což je škoda, protože se jedná v materiálech povlečení o skutečnou špičku na trhu.

Dovede skvěle absorbovat vlhkost, je prodyšný a nezadržuje v sobě teplo. Stejně jako u mušelínu, ani s mako jersey nemusíte žehličku vůbec vytáhnout. Má prostě samé skvělé vlastnosti!

Vhodnou volbou letního povlečení je samozřejmě i klasická bavlna, která se nelepí na tělo, je prodyšná a na rozdíl od různých umělých materiálů vám dopřeje ničím nerušený spánek.

Nepodceňujte ani správnou volbu peřiny

Ještě před pár lety bychom vám mohli v klidu doporučit celoroční přikrývku, která vás v zimě průměrně dobře zahřeje a v létě se pod ní neupečete. Se stoupajícími teplotami je však třeba říct, že byste v létě rozhodně měli sáhnout po letní pokrývce s nižší gramáží a v zimě naopak sáhnout po teplejší zimní přikrývce. Zvlášť, pokud patříte k lidem, kteří se do peřiny rádi zachumlají nehledě na to, jaké je venku počasí.

Dalším dobrým tipem na ochlazení ložnice jsou zatemňovací závěsy, které byste během letních měsíců měli nechat zatažené po celý den. Větrat byste pak měli pouze ve velmi brzkých ranních hodinách nebo pozdě večer, kdy venkovní teploty dosahují svého minima.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nenechte si překazit spánek vysokou teplotou. Sáhněte po vhodných materiálech ložního prádla