Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Nenaleťme! Povánoční slevy se nemusí vždy vyplatit

Jen co skončilo šílenství kolem vánočních nákupů, strhlo se šílenství nové. V obchodních centrech začal výprodej. A to je teprve ten správný čas využít dárky v podobě poukazů a naditých obálek, které jsme tak bedlivě od Štědrého dne střežili. Jenže co když nás nakonec zboží vyjde na víc, než jsme očekávali? Abychom neprohloupili, je potřeba si uvědomit několik skutečností, které nám mohou pomoci nakoupit co možná nejvýhodněji.

Počkám, až to bude ve slevě

Leden se nese ve znamení slev, ovšem výprodeje nezačínají až začátkem tohoto měsíce. Jakmile odbije poslední den vánočních svátků, začínají mít prodejny napilno. Již ke konci prosince můžeme zaznamenat první výlohy „vyzdobené“ nápisy sale, výprodej či jen procentem, kam až slevy mohou sahat. V lednu akční horečka vrcholí.

Již několik let je nejen českým koloritem nakupovat ve výprodejích. Podle průzkumu nebankovní společnosti PROFI CREDIT, která nabízí rychlé půjčky, po cedulce „sleva“ sáhnou čtyři pětiny nakupujících. Někdy se ovšem takový nákup nemusí vyplatit a je potřeba se zamyslet nad několika věcmi, které si spousta zákazníků předem neuvědomí.

I o slevách přemýšlejme

Nejvíce se po Vánocích nakupuje elektronika, notebooky, tablety a mobily. Lidé, kteří by před Vánoci uvažovali o půjčce, počkají na leden a raději pořídí vysněnou věc v povánočních slevách. Je potřeba si ale předem uvědomit, zda věc, která se nyní nabízí jako akční, nebyla schválně před svátky zdražena, a porozhlédnout se případně ještě někde jinde, kde možná najdeme stejnou věc bez cedulky akce, ale za tutéž cenu.

Celkově je potřeba být trochu v obraze. Předtím, než si bezmyšlenkovitě danou věc vezmeme jen proto, že je na ni 50% sleva, přemýšlejme, kolik bychom za ni utratili v průběhu roku a jinde, kde je to stabilně levnější a ve stejné kvalitě.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Nenaleťme! Povánoční slevy se nemusí vždy vyplatit