Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nemhain, M.A.N. a Superbutt. Vycházející metalové hvězdy v Modrý Vopici

Jaroslav Pustina

Jaroslav Pustina

4. 5. 2010

Adrian Erlandsson promo photo(1)Znáte Paradise lost? Znáte projekt jménem Brujeria? Znáte Cradle of Filth, The Haunted a At The Gates? A víte, co mají společného? Adriana Erlandsona! Slavný bubeník metalových legend dorazí do Prahy se svým metal rock’n’rollovým projektem Nemhain. Spolu s ním si zahrají i švédští progresivně metaloví M.A.N. a maďarští Superbutt.

Foto: Falk Hagen, Zdroj: myspace.com

Falk Hagen, Zdroj: myspace.com

Začněme tedy pěkně popořádku. Adriana Erlandsona snad není nutno dlouze představovat. Kromě výše uvedených kapel se více či méně opřel do kopáků i v sestavách Needleeye, Netherbird, Code a v neposlední řadě i v Deathstars. V současnosti je bubeníkem Brujeria a Paradise Lost. Tady je malá ochutnávka z posledního alba Paradise Lost; Faith Divides Us – Death Unites Us.

Ale Paradise Lost k nám bohužel nepřijedou. To ale neznamená, že by projekt Adriana Erlandsonna, který znamená návrat k jeho rockovým kořenům, nebyl pro našince atraktivní. Metal rock’n’roll se vám zažere pod kůži. Kloubí dohromady pozitivní stránky obou stylů; řízné kytary metalu a rytmus a specifické rysy rock’n’rollu. Opět ochutnávka videa:

Za zmínku zde samozřejmě kromě skvělých kytar stojí především zajímavě brutální zjev a hlas Amber Erlandssonové. Tato formace není ovšem tím jediným, co budete moci vidět 17.  května v klubu Modrá Vopice. Vystoupí i švédští progresivně metaloví M.A.N., kteří udělají radost především fanouškům kapel typu Machine Head, Mudwayne, Fear Factory a Soulfly.

Jejich nové album Massive Audio Nerve vyšlo 26. března a jako host se zde mihnul i zpěvák Fear Factory Burton C. Bell. Z tohoto alba je i song Logocide, ke kterému byl vytvořen následující videoklip:

M.A.N. byli v rámci Swedish Metal Awards nominováni na nejlepší metalové video za videoklip k pecce My Own Sickness z jejich předcházejícího alba Peacenemy, které vyšlo v roce 2008.

A line-up uzavře jedna z neúspěšnějších maďarských kapel současnosti; Superbutt. Tato kapela si zahrála třeba s hvězdami In Flames nebo Soulfly. Dvakrát vyhrála v kategorii Comet maďarských hudebních cen, jednou za nejlepší rockové album a podruhé jako nejlepší živá skupina.

Tyto kapely tedy vystoupí 17.  května v Modrý Vopici. Máme se na co těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nemhain, M.A.N. a Superbutt. Vycházející metalové hvězdy v Modrý Vopici