Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Německá skupina A-Life Divided bude předskakovat Apocalyptice na dvou českých koncertech

Anna Malá

Anna Malá

19. 2. 2011

Skupina, jež se proslavila přehráním Metallicy na violoncella, navštíví v rámci svého celosvětového turné i dvě česká města, Plzeň  a Prahu. A dokonce již odkryla název své předkapely.

A Life Divided, Zdroj: oficiální stránky kapely

Skupina A-Life Divided vznikla v roce 2003 a od té doby stihla vydat tři studiová alba. To poslední vyšlo v lednu. Deska Passanger se zaměřuje na téma láska, utrpení a smrt. Členové kapely tvrdí, že každý má v sobě mnoho osobností v závislosti na situaci, ve které se nachází. Spousta písní, jako třeba Save Me nebo Heart on Fire se zabývají bolestí či láskou, ovšem ne ve stylu hollywoodských klišé.

Vstupenky na pražský koncert můžete zakoupit on-line zde a na plzeňský on-line zde.

A-Life Divided hrají mix metalu, gothicu a electra. Nejeden by si řekl, že výsledek musí mít smrtící účinky, ale není to tak. Konečný verdikt rozhodně není tak nepříznivý, protože hudba zní zajímavě, melodicky a zároveň i trochu agresivně.  Naštěstí postrádá nekvalitní zvuk, který se bohužel u méně známých skupin vyskytuje poměrně často.

Je vidět, že těchto pět chlapů se opravdu snaží, seč může. V únoru doprovazí finskou Apocalypticu na evropské části jejich turné a v květnu budou předskakovat metalové divě, Tarje Turunen, která se po odchodu z Nightwish vydala na velice úspěšnou sólovou dráhu. Teď už se jen můžeme těšit, co si pro české fanoušky A-Life Divided přichystají.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Německá skupina A-Life Divided bude předskakovat Apocalyptice na dvou českých koncertech