Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Německá literární scéna aneb LSD v Berlíně

Redakce

Redakce

8. 8. 2010

FOTO: Braniborská  brána!DOPORUČUJEME! Tento týden vás vezmeme na výlet, a to do Berlína. V německy mluvících zemích jsou autorská čtení velmi oblíbenou kratochvílí, a tak v Berlíně můžete každý večer navštívit autorské čtení nějakého více či méně známého spisovatele, stejně tak se můžete zúčastnit čtenářského fóra, kde čtou své texty „amatéři“, zajít můžete i na nějakou přednášku… Anebo máte chuť spíš na slam poetry?

FOTO: Braniborská brána

Braniborská brána, Zdroj: mida.signaly.cz

Do Neuköllnu se můžete v pondělí 9. srpna vydat na Rixdofer Slam Poetry. V Café Linus se na vás budou těšit od 20 hodin.

V úterý 10. 8.vás pak čeká v Berlíně známé (a oblíbené) setkání autorů se čtenáři, takže: Schokoladen Mitte, LSD – Liebe Statt Drogen. Začátek je ve 20.30.

Rozhovoru Michaela Waltera s Wolfgangem Hörterem se můžete zúčastnit v prostorách Literárního kolokvia Berlín; ve středu 11. 8. se bude od 20 hodin hovořit o novém překladu Laurence Sterna.

FOTO: East Side Gallery

East Side Gallery ještě před renovací, Autor: Eva Marková, Topzine.cz

Divadlo v zámeckém parku bude ve čtvrtek 12. 8. hostit od 20.00 Ullu Meinecke, která bude předčítat své povídky, hudební doprovod k nim vytvoří Ingo York. Večer nese název Unregecht wie die Liebe (Bezpráví jako láska).

Pátek 13. srpna je pro knihomoly opravdu nešťastný den, musí se totiž spokojit s nějakým koncertem, divadelním představením anebo představením v letním kině.

Za to v sobotu 14. 8. můžou vyrazit na setkání těch nejlepších, kteří vystupují v rámci berlínským autorských čtení (Lesebühne), a to na Prezlauer Berg do Kulturbrauerei. Začátek ve 20.00 v tzv. Alte Kantine.

Literární týden doporučujeme zakončit 15. 8. od 20.15 v Kaffee Burger. Kdo bude číst? Přijďte a nechte se překvapit!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Německá literární scéna aneb LSD v Berlíně