Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Němci řešili otřesný únos, který skončil vraždou. Dívka měla být v Čechách

ČTK

ČTK

19. 8. 2015

Německem otřásl únos a vražda 17leté dcery podnikatele. Jeden z dvojice podezřelých pachatelů žádal jejího otce prostřednictvím telefonu o výkupné ve výši 1,2 milionu eur (zhruba 32,5 milionu korun). Přitom se podle policie snažil předstírat český přízvuk a tvrdil, že dívka je v České republice.

unos_zena_zavazane_oci_nemecko

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Anneli byla unesena muži v šedém BMW minulý čtvrtek večer nedaleko polabské Míšně, když jela na kole vyvenčit psa. Pro rodiče a přátele tak začalo čtyřdenní utrpení z nejistoty.

Ještě v den únosu volali pachatelé otci dívky z jejího mobilního telefonu a požadovali výkupné. Muž v telefonu se podle zjištění policie snažil mluvit pozměněným hlasem tím, že si držel nos a zároveň se snažil předstírat český přízvuk. Tvrdil, že Anneli už je v Česku. Do poledne druhého dne mělo být vyplaceno výkupné. Bankovním převodem, jak únosci žádali, to však vzhledem k výši sumy podle otce dívky nebylo možné.

Policie přišla pachatelům na stopu o víkendu díky analýze signálu z mobilního telefonu. Příslušný expert dále potvrdil, že volajícím je Němec s pravděpodobně švábským dialektem.

Stopy DNA na kole Anneli později ukázaly, že jde o 39letého nezaměstnaného kuchaře Markuse B., který byl už dříve vyšetřován kvůli žhářství a sexuálním deliktům. Policie muže lokalizovala v Bavorsku. V Drážďanech zatkla i druhého podezřelého, 62letého Norberta K., který prozradil, že tělo dívky je ukryto v jámě na jednom saském statku.

Unesená pravděpodobně byla už po několika hodinách zardoušena opaskem. Zemřít pravděpodobně musela i kvůli diletantství pachatelů. Nebyli totiž maskovaní a uvědomili si, že by je dívka mohla znovu poznat.

Únosci si podle vyšetřovatelů oběť nevyhlídli náhodou. Nejméně jeden z nich ji znal od vidění a navíc si o ní zjistili informace na Facebooku.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Němci řešili otřesný únos, který skončil vraždou. Dívka měla být v Čechách