Menu
TOPZINE.cz
Sport

Neležte na dece, skočte do vody za vysněnou postavou!

Redakce

Redakce

7. 7. 2011

FOTO: plaváníVysoké letní teploty nabádají k výletům k vodě. Vodní radovánky v bazénu, rybníce či moři lze využít jako skvělý doplněk k tvarování postavy. Chcete si zpevnit prsa, posílit zádové svaly, zbavit se tukových polštářů na břiše či zatočit s celulitidou? Vzhůru do vody!

FOTO: plavání

Ve vodě posílíte všechny svaly vašeho těla, Zdroj: sxc.hu

Vzpomínáte na minulý rok, kdy jste se vraceli z koupaliště a byli jste úplně vyřízení? Přitom vám hlavou probíhala myšlenka: „Vždyť jsem tam skoro nic nedělala…“ Odpor. Ne znechucení, ale vlastnost vody, díky které více zapojujeme a intenzivněji zabíráme všemi svaly v těle. Ve vodě tak můžeme komplexně procvičit celé tělo nebo se zaměřit na jednotlivé svalové partie.

Při cvičení ve vodě nepřetěžujete kosterní aparát a každý náraz či dopad se mnohonásobně zmírní. Musíme v ní stále bojovat se stabilitou a zapojujeme tak svaly, které podporují páteř. Cvičení je tedy ideální pro lidi s nemocnými klouby či zády.

Základem cvičení je výběr pohybů, které simulují aktivity z běžného života. Cviky jsou založené na tlaku, tahu, výpadech a dřepech. Cílem je zapojit co nejvíce svalů v jeden okamžik.

Fitcentra po celé České republice nabízí lekce cvičení ve vodě. Pokud si chcete cvičení nejprve vyzkoušet sami, nabízíme pár zaručených cviků, které vaši postavu nenechají chladnou.

FOTO: Vodní gymnastia

Vodní gymnastika, Zdroj: sxc.hu

Začneme pěkně od shora:

Zpevněné ruce

Postavte se do mírného pokrčení, chodidla v šíři ramen. Ruce upažte dlaněmi vpřed. Z upažení přejděte do rozpažení a zpět. Dlaň musí být vždy ve směru pohybu a tím vytváří odpor. Pohyb provádějte pouze pažemi, zbytek těla stojí jako přikovaný. Opakujte 15krát po 2 sériích.

Vypracované břišní svaly

Postavte se do širokého stoje rozkročného s mírně pokrčenýma nohama a rukama v upažení dlaněmi vpřed. Horní polovinou těla rotujte z jedné strany do druhé s rukama ve stejné poloze. Rotuje pouze trup a ruce jsou celé pod vodou. Opakujte 15krát ve 3 sériích.

Lepší koordinace

Stůjte ve vodě s rukama pod vodou v upažení. Vyskočte, tleskněte pod koleny a vraťte se do výchozí pozice. Paže mějte po celou dobu pod vodou a dejte pozor na kluzké dno bazénu. Opakujte 10krát po 2 sériích.

Stehna jako z oceli

Postavte se na jednu pokrčenou nohu, druhou nataženou přednožte. Pokrčenou nohu pomalu propínejte a zase vraťte do počáteční pozice. U tohoto cviku můžete začít menším úhlem pokrčení a postupně se dostanete až do 90 stupňů. Opakujte 10krát na každou nohu po 3 sériích.

Zadeček k pohledání

Postavte se na jednu nohu, druhou pokrčte v koleni, ruce jsou v připažení. Plynule přecházejte do zanožení a předpažení rukou. Končetiny vraťte do výchozí pozice a opakujte na každou nohu 10krát ve 3 sériích.

Ve vodě si můžete vyzkoušet také své vlastní oblíbené cviky, které budou díky odporu vody intenzivnější a účinnější. Zpevňování svalů celého těla je běh na dlouhou trať, proto se nesnažte hned po prvním tréninku najít viditelné výsledky. Mohu vám však zaručit, že se v pravou chvíli dostaví!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Neležte na dece, skočte do vody za vysněnou postavou!