Menu
TOPZINE.cz
Hudba

(Ne)křesťanská show Underoath

Redakce

Redakce

26. 3. 2010

Underoath promo, Zdroj: myspace.com/underoathV první dubnový den si v Lucerna Music Baru odbude svou pražskou premiéru floridská post-hardcorová formace Underoath. Fanouškům se nabízí jedinečná možnost vidět jednu z nejoblíbenějších a nejrespektovanějších kapel žánru.

Underoath, Zdroj: myspace.com/underoath

Underoath, Zdroj: myspace.com

První sestava Underoath vznikla už v roce 1998 a přetrval z ní pouze zpívající bubeník Aaron Gillespie, kterého můžete znát i jako frontmana The Almost. Po prvních dvou albech došlo ke změně na postu zpěváka a ke kapele se připojil Spencer Chamberlain, se kterým natočili přelomové album They’re Only Chasing Safety. Underoath zjemnili svůj syrový hardcore a vsadili na melodičnost a zvuk specifický pro scénu označovanou přízviskem emo.

To strhlo nevídanou vlnu popularity a koncertování na velkých festivalech jako Warped Tour nebo Taste Of Chaos, kde si vydobyli prestižní pozici. Po dvou letech následovalo album Define The Great Line, na kterém opět trochu potemněli a s klipem k písničce Writing On The Walls byli nominováni na cenu Grammy ze nejlepší videoklip. V roce 2008 vyšlo jejich zatím poslední řadové album Lost In The Sound Of Separation, které značí další posun v tvorbě kapely, která je velmi specifická a nezaměnitelná.

Je známo, že Underoath jsou silně věřící, což se promítá nejen do jejich textů, ale i do živých vystoupení, kde Chamberlain občas působí jako kazatel, který hovoří o Ježíšovi. Když pomineme náboženský podtext, který nemusí být každému po chuti, jsou koncerty Underoath energetickou bombou, která vybuchne na pódiu a zasáhne publikum v plné míře.

Půdu pro tento večer plný očekávání připraví metalcoreoví Architects z Anglie a čeští screamaři Shogun Tokugawa.

Lístky v předprodeji seženete za 444 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

(Ne)křesťanská show Underoath