Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nejznámější filmoví zabijáci se vám představují. Jaký je váš nejoblíbenější?

Kill Bill, Zdroj: youtube.comNájemní zabijáci, vrahouni, mafiáni nebo maniaci, hnaní touhou po pomstě. Topzine.cz vám přináší výčet těch nejchladnějších a nejlepších zabijáků, které jste mohli ve filmu spatřit od roku 1942 až do součastnosti. Tito pánové a slečna, sice ne vždy, odvedou čistou práci, ale rozhodně stojí za to si je připomenout.

Sekyra, Zdroj: youtube.com

Jedna z mnoha vražedných zbraní, Zdroj: youtube.com

Allan Ladd v Revolver na prodej (1942)

Revolver na prodej, Zdroj: youtube.com

Allan Ladd ve filmu, který jej proslavil

Ladd se stal áčkovou filmovou hvězdou po jeho hrůzu nahánějícím ztvárnění nájemného vraha jménem Raven ve filmové adaptaci novely Grahama Greena. Raven netrpěl žádnými výčitkami, pokud šlo o vraždění nebo mlácení nevinných žen, stejně jako mužů. Svědkové jeho činů, i když to byli zrovna policisté, byli také nemilosrdně zavražděni. Raven byl prvním skutečně děsivým vrahem na filmovém plátně.

Edward Fox v Šakal (1973)

Šakal, Zdroj: youtube.com

Edward Fox, jako nájemný vrah s krycím jménem Šakal

Film je inspirován novelou Fredericka Forsytha. Aristokratický atentátník, ztvárněný Edwardem Foxem, měl na svém seznamu obětí francouzského prezidenta de Gaulla a vždy zůstal znám jen pod svým krycím jménem Šakal. „Kdo to ksakru byl?““ ptali se tenkrát zmatení policisté. Šakal vlastnil speciální pušku, která byla schopna odpálit vodní meloun na vzdálenost 200 yardů.

Herbert Lom v Růžový panter znovu zasahuje (1976)

Růžový panter znovu zasahuje: Zdroj: youtube.com

Herbert Lom v roli smolaře Charlese Dreyfuse

Bývalý šéfinspektor Charles Dreyfus (Charles Lom) se opakované pokoušel zabít popleteného inspektora Clouseaua (Peter Sellers), ale po několika nevydařených pokusech skončil v psychiatrické léčebně. Jeho metody byly neotřelé, originální a většinou zoufalé.

John Travolta a Samuel L. Jackson v Pulp Fiction (1994)

Pulp Fiction, Zdroj: youtube.com

Jules a Vincent, dva kámoši

Jules a Vincent jsou párek nájemných vrahů, kteří tráví veškerý čas úvahami o náboženství a dohadováním o tom, jaký burger je nejlepší ve městě. Nenechte se zmást jejich kamarádskými řečičkami. Ve svém řemesle se vyznají, i když jim to někdy skřípe.

John Cusack ve filmu Jasný terč (1997)

Jasný terč, Zdroj: youtube.com

John Cusack v černé komedii

Blank rád maskuje svoje vraždy jako nehody, ale vše se změní poté, co se zúčastní srazu abiturientů – srazu, který v něm vyvolá emoce při jinak bezcitné a chladnokrevné vraždě. To vše protkáno černým humorem.

Uma Thurman v Kill Bill (2003)

Kill Bill, Zdroj: youtube.com

Zhrzená nevěsta

Oblečená většinou ve žluté kombinéze, usekává zhrzená nevěsta Uma Thurman končetiny Šílené 88 v krvavém trháku Quentina Tarantina. Během své cesty za pomstou za sebou nechává hotovou spoušť a spoustu zmrzačených těl. Pokud jde o zabijáka bez svědomí, tahle holka se ničeho neštítí.

Tom Cruise v Collateral (2004)

Collateral, Zdroj: youtube.com

Mazaný Tom Cruise

Cruise hraje nájemného vraha Vincenta v thrilleru Michaela Manna. Taxikář Max (Jamie Foxx) má během své taxikářské směny smůlu na špatného zákazníka, kterým není nikdo jiný než Vincent, z něhož vyzařuje chlad a nezměrná touha uskutečnit svůj hrůzný záměr.

Javier Bardem v Tahle země není pro starý (2007)

Tahle země není pro starý, Zdroj. youtube.com

Chirurg Anton

Čirý ďábel, rozhodující o vaší smrti hodem mince, je úzkostlivý vrah s nejchladnějším pohledem, který likviduje své oběti pomocí vlastní unikátní zbraně. Nejtemnější teror od McCormaca režírovaný bratry Coenovými. Postava sociopatického vraha Antona Chirurga vynesla Chavieru Bardemovi Oscara za nejlepší herce ve vedlejší roli, a je tak prvním Španělem, kterému se to povedlo.

[poll id=“28″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejznámější filmoví zabijáci se vám představují. Jaký je váš nejoblíbenější?