×
TOPZINE.cz

Nejvíc Čechů jezdí na dovolenou autem

Asociace českých cestovních kanceláří a agentur provedla průzkum týkající se způsobu dopravy českých turistů za hranice. Následně výsledky srovnala se stejným průzkumem, vykonaným před pěti lety.  Ze závěru vyplývá, že Češi dávají čím dál častěji přednost pohodlnějšímu a rychlejšímu cestování.

Zdroj: motortorque.askaprice.com

Až 62% českých cestovatelů vyráží na své dovolené vlastním autem, před pěti lety se dalo hovořit pouze o 59%.  Za tu dobu se také zvýšil počet Čechů, kteří realizují své cesty letadlem. Naopak vlakem, autobusem, anebo pěšky (pouhá 2%) se za hranice vydáváme čím dál méně.

Je to dáno především neustále se zvyšující životní úrovní českých občanů. Lidé se nebojí do dovolené více investovat, dávají přednost většímu komfortu. Proto se očekává, že v budoucnu bude ubývat dovolených, na které budou Češi vyrážet autobusem a vlakem.

AČCKA zároveň zjišťovala, kam jezdíme na dovolené nejčastěji. Stále se nám nejvíce líbí v tuzemsku, následuje Chorvatsko, Itálie, Řecko, Egypt, Španělsko, Tunisko, nebo třeba Bulharsko. Mnoho Čechů také jezdí na své pravidelné dovolené do sousedního Slovenska a Německa.

Související články:

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..