Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Největší obchodní centrum světa mají v Číně

Redakce

Redakce

20. 8. 2010

Milujete nakupování? Rádi brouzdáte nekonečnými uličkami obchodních domů? Vyžíváte se v probírání regálů se zbožím? Pokud jste na předchozí otázky odpověděli kladně, určitě znáte největší nákupní centra světa.

West Edmonton Hall, Zdroj: pictures.com

West Edmonton Mall, Kanada

Galaxyland, horská dráha, lachtaní park, aquacentrum. To vše můžete najít v obchodním centru West Edmonton Mall. Na prostoru 350 000 metrů čtverečních se dále nachází 800 obchodů všeho druhu. A protože stojí v Kanadě, najde se zde i hokejové kluziště, jež si užijí nejen děti, ale i dospělí.

Zdroj: pictures.com

Mall Taman Anggrek, Jakarta

Šesté největší obchodní centrum světa má rozlohu 360 000 metrů čtverečních. Na jeho místě se dříve nacházela zahrada orchidejí. Centrum se rozkládá v budově o osmi věžích, do kterých se vejde 500 různých obchodů. Kromě obchodů se zde nachází také 10 výstavních prostor a 800 metrů čtverečních velké atrium pro koncerty a exhibice.

Zdroj: pictures.com

Dream Mall, Tchaj-wan

Obchod snů, jak zní název pátého největšího nákupního centra světa, je rozprostřen na 400 tisících metrech čtverečních. V jedenáctipatrové budově se nachází celkem 2300 obchodů. Největší atrakcí je padesátimetrové ruské kolo. Je umístěno na střeše a díky nočnímu osvětlení, jež je vidět z velké dálky, se stalo hlavním symbolem centra Dream Mall.

Zdroj: pictures.com

SM Mall of Asia, Filipíny

720 obchodů a 220 prodejen potravin se vejde do prostoru 410 tisíc metrů čtverečních, jež náleží čtvrtému největšímu obchodnímu centru světa. SM Mall of Asia se může pochlubit také kinem, dvěma divadelními sály a ledovým kluzištěm o velikosti hokejového hřiště. Pro unavené návštěvníky je v obchodě k dispozici tramvaj projíždějící celým Mall of Asia.

Zdroj: pictures.com

Central World, Thajsko

Tento obchodní dům je jako stvořený pro opravdové shopaholiky. Nejenže se v něm nachází nespočet obchodů a atrakcí, ale součástí komplexu je též pětihvězdičkový hotel. V květnu 2010 bylo toto centrum vážně poškozeno požárem a vypadalo to, že dojde k jeho demolici. Po řadě jednání se však rozhodlo o přestavbě a renovaci.

Zdroj: pictures.com

SM City North EDSA, Filipíny

Největší část tohoto obchodního centra zabírá obří supermarket plný regálů a uliček. Mimo něj se v centru nachází ještě dalších 1100 obchodů, z toho 400 je specializovaných na potraviny. Na prostoru 460 tisíc metrů čtverečních se dále můžete těšit na multikino s 12 sály, rajskou zahradu či sportovní centrum.

Zdroj: pictures.com

New South China Mall, Čína

Největším nákupním centrem světa se s neuvěřitelnými 600 tisíci metry čtverečními stal obr z Číny New South China Mall. Obchodní centrum je rozděleno do sedmi zón, jež jsou vystavěny ve stylu různých měst a států. Můžete se tedy projít Francií, Itálií, Egyptem či Karibikem. Jedinou vadou na kráse tohoto centra je jeho malá návštěvnost. Je postaveno uprostřed louky, aniž by k němu vedla jakákoliv silnice. Možná proto je považováno za jednu z nejzbytečnějších budov světa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Největší obchodní centrum světa mají v Číně