Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Největší filmoví hrdinové nikdy nezemřou

Veronika Jílková

Veronika Jílková

24. 8. 2010

Co se vám vybaví při slovech Největši filmoví hrdinové? Supermani, Spidermanové, Hulkové, Hancockové, Hellboyové a jiní svalnatci, kteří dokáží pohnout mrakodrapem jedním malíčkem? Pozor, pozor milí čtenáři. Vždycky tomu tak nemusí být.

Superman, Spiderman

Superman, Spiderman

Každý chtěl být v dětství někým, kdo něco dokáže. Hrdinou. Člověkem nebo nadčlověkem, který jednou zachrání svět. Postavičkou z komiksů nebo filmů, která dokáže vždy všechno, i to nemožné. Když ale to malé stvoření dospělo do vyšších let, říkalo si, že by možná stačilo, kdyby mělo hodně peněz a jako hrdina investovalo do něčeho důležitého – třeba do sestavení těch největších atomových bomb, různých zbraní a letadel nebo vynálezů.

Ovšem hrdiny lze nalézt skoro ve všech filmech. Takoví lidé totiž nemusejí umět čarovat, létat nebo být všemohoucí.

Hancock

Hancock

Když si například vzpomenete na první díl Harryho Pottera, jistě vám v paměti utkvěla scéna, kdy za Harryho položila život jeho matka. Hrdinka. Když Leonardo DiCaprio položil v Titanicu svůj život za to, aby jeho láska přežila. Když Aslan ve filmu Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň položil život za to, aby jeho lidští přátelé mohli pokračovat ve svém poslání. Když se Bruce Willis ve filmu Armageddon stal hrdinou, nebylo to proto, že zachránil Zemi před obrovskou zkázou, ale proto, že ušetřil život mladého chlapce. Položil ten svůj za to, aby ho mohl prožít někdo jiný.

Takových hrdinů je spousta. Lidí, kteří v životě něco dokázali. Lidé, kteří obětovali svůj život za někoho jiného, kteří se s láskou starali o své potomky, dali jim celý svůj život. Lidé, kteří by se pro druhé rozkrájeli.

Filmy jsou plné hrdinů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Největší filmoví hrdinové nikdy nezemřou