Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Největší filmová klišé všech dob. Jaká jsou? Hlasujte!

Redakce

Redakce

19. 8. 2010

Zdroj: images.fanpop.com, PřáteléUrčitě jste to už zažili, a ne jednou. Koukáte na film a najednou víte, jak scéna nebo dokonce celý film dopadne. Jsou to známá klišé, ale filmy natočené v Hollywoodu by se bez nich neobešly. Zalomená noha při polibku, nedořeknutí nejdůležitějších slov před smrtí, z ošklivého káčátka se stane nejoblíbenější kráska školy, dojet na letiště včas? Není problém.

Zdroj: images.fanpop.com, Přátelé

Přátelé Zdroj: images.fanpop.com

Na letišti vždy na poslední chvíli

Bez téhle scény se snad neobejde žádná americká romantická komedie. Hlavní hrdina žije dlouhá léta po boku své osudové ženy, ale to, že je osudová, zjistí až v poslední chvíli, kdy odlétá daleko od všeho a hlavně daleko od něj. Samozřejmě stát se tohle v reálném životě, tak na letiště nikdy nedojedeme včas, ale ve filmu je to jinak. Hlavní hrdina vždy dostihne svou lásku těsně předtím, než se za ní zavřou dveře do letadla. A samozřejmě i přesto, že je zaplacená letenka a sbalený kufr. Vše skončí happy endem.

Ošklivé káčátko nebo Popelka

Taky si občas připadáte jako ošklivé káčátko? Kdybyste byli hlavní hrdinou filmu, bylo by to pro vás plus. Ve většině filmech je někdo tzv. nezapadající do systému. Ale pokaždé stačí pár úprav a stane se z toho někoho někdo, o koho se můžou všichni přethrnout, jen aby byl jejich kamarád,  anebo víc. Podobně to je i s příběhem o Popelce. Dnes se najde mnoho filmů, které jsou inspirované právě Popelkou, a to i přesto, že snad každý předem ví, jaký děj ho čeká a nemine.

Přes noc třicítkou Zdroj: images.allmoviephoto.com

Krásné probuzení

Vypadáte po ránu bledě, rozcuchaně, jedním slovem blbě? Nezoufejte, takhle vypadá opravdu každý. Jen ve filmu se může stát, že hrdinka usíná namalovaná a učesaná a probouzí se ještě hezčí, protože se vyspala do růžova. Nezní to krásně? Je to ale jenom fake. Každá holka ví, že když půjde spát namalovaná a učesaná, probudí se rozmazaná a rozcuchaná. A to je bohužel pravda.

Červený nebo modrý drát

Stát se to vám, tak to určitě zkazíte. Ale nebojte, já bych si taky nevěděla rady. Pokud jde však o americký thriller, je vždy hlavní hrdina dítě štěstěny. Má pár minut na odstranění bomby a i přesto, že bombu vidí poprvé v životě,  správně odstraní všechny drátky a nakonec se i pár sekund před vybuchnutím rozhodne (samozřejmě že správně), jaký poslední drát má přestřihnout pro záchranu mnoha lidských životů.

Počítačové heslo jako nic

Už dlouho se snažíte dostat do mailu svého bratra a za boha nemůžete přijít na heslo. Zkoušíte rodné číslo, jméno vaší kočky a mnoho jiných podobně blbých hesel, ale žádné není správné. Opět jste ale ve špatném filmu. V tom nereálném by vám totiž hlavní hrdina dokázal, že přijít na heslo k cizímu počítači není vůbec těžké. Čas hoří a zachránit lidstvo může jen díky rychlé reakci. Proto se většinou stačí porozhlédnout po pokoji a heslo je na světě. Jak jednoduché.

Moderní Popelka Zdroj: thecia.com

Nedořeknutí věty před smrtí

„Tatínek umírá,“ říká maminka synovi. Proto syn, jako budoucí náhradní hlava rodiny, jde za otcem pro pár rad. „Synu, chci ti říct něco moc důležitého, je to už dávno, co jsem …, co jsem, … co jsem,“ a nic. Otec to nedopoví, už jste to taky někde zažili nebo spíš slyšeli? Není snad filmu, kde umírajícímu nezbude posledních slov na to nejdůležitější. Jaká ironie.

Polibek se zalomenou nohou

A když je dnes řeč o filmových klišé, nesmíme zapomenout na zalomenou nohu při polibku. Není holky, která by netrénovala polibek se zalomenou nohou, jenže když má přijít na věc, noha se jaksi vytratí. Ale nebojte, člověk nemůže myslet na vše a ve filmu je od toho režisér, aby připomínal zalomení nohy. Pokud nemáte někoho podobného, smiřte se s tím, že se budete líbat i bez zalomení.

[poll id=“21″]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Největší filmová klišé všech dob. Jaká jsou? Hlasujte!