Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nejstarší pivovar na světě se bude prezentovat v Praze. Na festivalu pivních speciálů

Martin Peška

Martin Peška

21. 7. 2011

V sobotu 23. července se bude na baseballovém stadionu v Praze na Markétě v rámci prvního ročníku festivalu pivních speciálů Beerketa prezentovat bavorský státní pivovar Weihenstephan.  Ten byl založen v roce 1040 a je nejstarším činným pivovarem na světě.

FOTO: Bavorský státní pivovar Weihenstephan

Bavorský státní pivovar Weihenstephan, Zdroj: weihenstephaner.de

„Zajímavostí je, že jako speciální host tam budou zástupci nejstaršího pivovaru na světě Weihenstephan z Německa, kousek od Mnichova,“ uvedl za pořadatele akce Jiří Reichl.

Druhým zahraničním pivovarem bude skotský Brew Dog.

Přečtete si také o belgickém ovocném pivu Kriek!

Z domácích se představí pražské minipivovary Klášterní pivovar Strahov, Jihoměstský pivovar, Tramway a Richter Brewery. Návštěvníci festivalu budou moci ochutnat také zlatavý mok z varnsdorfského pivovaru Kocour, z chýňského Pivovarského domu, z Šumavského minipivovaru ve Vimperku, z plzeňského Purkmistra a Zámeckého pivovaru Chyše. Nabídku uzavírá broumský pivovar Matuška, jehož sládek Adam Matuška je hlavním pořadatelem celé akce.

Organizátoři lákají například na Hefeweizen. „Hefe jsou německy kvasnice a slovem Weizen se rozumí pšenice, čili Hefeweizen je pšeničné, nefiltrované, svrchně kvašené pivo,“ uvádějí na svých internetových stránkách.

Festival začíná v 11 hodin. Prvním 1 500 návštěvníkům je přislíbena speciální sklenice jako dárek v rámci vstupného, které činí 150 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejstarší pivovar na světě se bude prezentovat v Praze. Na festivalu pivních speciálů