Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nejstarší metalista Christopher Lee: Na novém albu growling nečekejte

Redakce

Redakce

27. 5. 2013

Britský herec a zpěvák Christopher Lee si k jednadevadesátým narozeninám nadělí zbrusu nové metalové album, které natočil s Richiem Faulknerem, kytaristou skupiny Judas Priest. Druhé album Charlemagne: The Omens of Death naváže na úspěšně přijatý debut z roku 2010.

FOTO: Christopher Lee

Christopher Lee je i ve svém věku stále vitální. Zdroj: Charlemagne Records

Od počinu By the Sword and the Cross se The Omens of Death odliší zejména svou tvrdostí, jak Lee uvedl v jednom z rozhovorů: „První album bylo samozřejmě také metalové, ale to, co jsem zpíval, bylo více symfonické. The Omens of Death bude oproti tomu stoprocentně heavymetalové. Growling ode mě však nečekejte,“ dodává se smíchem.

Herec, známý z role Sarumana v Pánovi prstenů, spolupracoval s Richiem Faulknerem z Judas Priest ještě předtím, než Faulkner nahradil kytaristu K. K. Downinga.

„Pamatuju si, jak bizarní bylo poslouchat z reproduktorů Christopherovo burácení. Nemám tušení, co si asi mysleli sousedi,“ poznamenal k natáčení kytarista, jenž si s Judas Priest poprvé zahrál teprve před rokem v soutěži American Idol.

Jak název napovídá, deska, která vyjde v pondělí 27. května (tedy přesně v den Leeových narozenin), bude opět inspirována životem Karla Velikého, jenž vládl ve Francii na přelomu osmého a devátého století.

První singl Let Legend Mark Me As the King uveřejnil zpěvák už před rokem, kdy slavil devadesátiny. Díky tomu se Lee stal vůbec nejstarším představitelem heavy metalu v historii.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejstarší metalista Christopher Lee: Na novém albu growling nečekejte