Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Nejslavnější bulváry světa. Ulice tepající životem!

Linda Svobodová

Linda Svobodová

11. 6. 2011

Hlavní ulice a bulváry. Dnem i nocí pulzují životem a jsou magnetem pro místní i turisty. Cestovatelský portál Opentravel zveřejnil žebříček věhlasných světových bulvárů a ulic.

5. Zlatá ulička, Praha, Česká Republika

Krátká co do velikosti, ale dlouhá, co se týče její historie. Takto by se dala charakterizovat pražská Zlatá ulička, kterou už v 16. století obývaly stráže Rudolfa II. Později se sem nastěhovali zlatníci, kteří dali miniaturní uličce jméno. V domě číslo 22 později pobýval také literát Franz Kafka. Ačkoliv jsou zde dnes především obchody se suvenýry, barevné domečky s nízkým stropem stále stojí za shlédnutí.

4. The Strip, Las Vegas, USA

FOTO: Las Vegas

Las Vegas, Foto: Pavla Brodacká, Topzine.cz

Podél tohoto slavného bulváru se nachází všechna místa, kvůli kterým se vyplatí návštěva Las Vegas. V pouštním horku se Eiffelova věž nebo egyptská pyramida se Sfingou mohou jevit jako fata morgána. Podobných kontrastů na Las Vegas Boulevard, kterému nikdo neřekne jinak než The Strip, najdete spousty. Kasina, kabarety, neonové reflektory i extravagantní architektura přitahují do Města hříchu téměř 40 milionů návštěvníků ročně.

3. Canal Grande, Benátky, Itálie

FOTO: Benátky

Benátky

Vodní bulvár Canal Grande vede srdcem jednoho z nejkouzelnějších měst světa. Ať už zvolíte procházku po břehu nebo romantickou projížďku gondolou, budete se mít na co dívat. Ohromující gotické oblouky, fresky renesančního paláce a další historické budovy bohatě zdobené zlatem a mramorem nadchnou každého návštěvníka.

2. Avenue des Champs Elysées, Paříž, Francie

FOTO: Vítězný oblouk na Champs Elysées

Vítězný oblouk na Champs Elysées, Foto: Kristýna Motlová, Topzine.cz

Původně tu bývala pole, dnes zde stojí kina, kavárny a luxusní obchody. Bulvár Champs Elysées se rozprostírá mezi Vítězným obloukem a Place de la Concorde. Na každém centimetru je cítit proslulá pařížská elegance stejně jako velká dávka nonšalance.

1. Broadway, New York City, USA

FOTO: Times Square, New York, USA

Times Square je oblíbenou zastávkou turistů, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Broadway patří k nejdelším a nejproslavenějším ulicím světa. Ačkoliv je synonymem pro divadelní a především muzikálovou scénu, většina místních, turistů i nejrůznějších pouličních umělců jej vyhledává hlavně kvůli celodennímu čilému ruchu velkoměsta. Oblíbeným místem je oblast kolem Time Square, kde se o silvestrovské půlnoci scházejí statisíce lidí, aby zde oslavili Nový rok.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejslavnější bulváry světa. Ulice tepající životem!